Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan utálom a nővérem vagy...

Jogosan utálom a nővérem vagy csak túlreagáltam ezeket (többi lent)?

Figyelt kérdés
Akkor veszekedtünk nagyon sokat,amikor még kisebb (7-8 éves voltam). Állandóan bemártott a szüleimnél,ha még akkor is ha csak kisebb hülyeséget csináltam,mindenbe beleszólt,dirigált. Amíg nem született meg a húgom (akkor 13 éves voltam),napi szinten hallottam tőle,hogy "bezzeg ez a kis szaros...". Pedig soha nem voltak engedékenyebbek/lazábbak velem a szüleim...sőt. Neki több mindent megengedtek,mondván,hogy ő a nagyobb. Már jó ideje rengeteget veszekszem a szüleimmel,és a nővérem is beszáll a vitába a szüleim oldalán,vagy csak szimplán kiröhög(már a szüleim is mondták neki,hogy nem rá tartozik,nem szóljon bele). Egyszer bekerültem a pszichiátriára (depresszió,suicid gondolatok),és erre úgy reagált,hogy reméli,hogy jó sokáig bent maradok...ezt ráadásul anyámmal beszélték(ezt véletlen tudtam meg). Emellett akkor is mondott rólam nem túl jó dolgokat,amikor szerintem jóba voltunk. Legalábbis én sokáig azt hittem,hogy javult a kapcsolatunk,mivel normálisan el tudtunk beszélgetni,néha biciklizni is mentünk. 16/L

2018. nov. 25. 13:41
 1/9 A kérdező kommentje:

1./ Bocsi,ha értelmetlenül fogalmaztam,siettem.

2./ Köztem és a nővérem között 6 év különbség van.

2018. nov. 25. 13:43
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

1. szakítanod kellene azzal az alapállással, hogy bármit is számít a nővéred véleménye.

2. a nővéred valamiért féltékeny lehet rád?

3. anyád nagyon rosszul csinálja, hogy előtte beszéli meg veled a te személyes dolgaidat.

Próbálj meg anyukáddal kettesben leülni és elmondani neki a problémáidat.

A depressziódat, ami miatt kezeltek is, elmélyítheti a nővéreddel fennálló konfliktus.

Mit mondott a kórházi pszichológus?

2018. nov. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A pszichológus (és a legjobb barátnőm) szerint is féltékeny rám. Én is így gondolom,mivel gondolom,amíg meg nem születtem,ő volt az egyetlen gyerek,csak vele törődtek...bár anya egyértelműen őt szereti jobban,apa viszont engem...szerintem emiatt féltékeny.

Anya pedig nemhogy a nővérem előtt beszéli meg velem a személyes dolgaimat,hanem van,hogy egymás között szidnak engem. A pszichológus tippjei azért nem érnek sokat,mert úgyis azt csinálják,amit ők jónak gondolnak. Ha egyszer a fejükbe vették,hogy hülye vagyok,hiába mondja a pszichológus,hogy nem,és hogy ne így bánjanak velem,hanem úgy;semmi nem fog változni.

2018. nov. 25. 14:11
 4/9 A kérdező kommentje:
*Én is így gondolom,mivel amíg...
2018. nov. 25. 14:12
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
A nővéred egy hülye p.... anyád meg hülye kissé. Ne foglalkozz velük, inkább használd ki hogy apád jófejebb és próbálj minél jobb kapcsolatot a húgoddal kialakítani.
2018. nov. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Az előzőnek igaza van: tényleg van egy húgod. Vigyázz rá, foglalkozz vele, szeresd. Ő ne élje át, amit te. Ez neked is használni fog, hidd el!
2018. nov. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
melyikőtök a jobb nő? gondolom te
2018. nov. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó,ez most hogy jön ide?
2018. nov. 28. 21:24
 9/9 anonim ***** válasza:
ha te szebb vagy lehet irigy reád
2018. nov. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!