Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Anyukám jogosan várja ezt el?

Anyukám jogosan várja ezt el?

Figyelt kérdés

Van egy 26 éves húgom, aki 3 napja került kórházba egy elég komoly tüdőgyulladással. Aznap mikor bekerült bementem hozzá, de este hazamentem, mert másnap mennem kellett dolgozni. Másnap munka után is bementem, de kb. 1 óra múlva hazamentem, mert szerettem volna még otthon is pihenni egy kicsit. Ma nem mentem be, mert sokat dolgoztam, volt egy meetingem is, és ma este pár barátnőmmel elmegyek étterembe. Anyukám nagyon kiborult, hogy nem megyek be a kórházba. Nem érti meg, hogy nem lehetek folyton ott, főleg hogy a húgom nem is nagyon van magánál, szinte folyton alszik, legjobb esetben 1 órát van fent egyhuzamban, de a láz miatt akkor is teljesen kába. Mondtam neki, hogy felnőtt nő vagyok, szabad akaratom van, akkor megyek be, mikor időm engedi.

Szerintetek jogosan várja el, hogy bemenjek? 32N



2018. dec. 12. 16:31
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
70%
32 évesen nem kell ilyen kérdést feltenni. A testvéred jó kezek között van a kórházban.
2018. dec. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:

Én is úgyérzem, hogy nincs értelme szegényt még nekem is terhelgetnem, meg taperolnom a kezét és a homlokát 2 percenként, hogy “na van még láza”...

A másik húgom, a szüleim és a nagynénénk is ott van. Ahányszor magához tér anyukám meg a nagynéném neki áll őt piszkálni, hogy egyen már, nem kér-e semmit, húzza magára jobban a takarót stb...

Nyílván csak jót akarnak neki, de ha egyszer nem akar enni akkor nem akar! Szeretem őt, de szerintem gubbasztanom órákat, egy alvó, kába beteg mellett indokolatlan.

2018. dec. 12. 18:14
 13/46 anonim ***** válasza:
22%
Értem én, hogy feleslegesnek érzed ott magad, de abba is gondolj bele, hogy mivan, ha esetleg rosszra fordul a helyzet és nem éli túl. Gyerek voltam, mikor papám rákos lett és a kórházban nem igazán látogattam, mert már nem volt önmaga és nem tudtam még felfogni a helyzetet. Évekig bűntudatom volt, hogy nem mentem hozzá többször. Szóval ami a húgoddal van az nem egy influenza, ami ágyba döntötte, és pár nap alatt kiheveri, hanem egy olyan betegség, amibe belehalhat.
2018. dec. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
68%
Mik ezek a válaszok, most komolyan? Nemrég voltam bent a kórházban egy műtét miatt, ami után fel sem tudtam kelni, sem járkálni. És képzeljétek el, apukám és a többiek is csak másnap jöttek be hozzám látogatóba. És nem dőlt össze a világ, örültem, hogy legalább tudok nyugodtan pihenni, ugyanis én is eléggé kába voltam a műtét után. Attól, mert valaki kórházban van, még nem áll meg az élet.
2018. dec. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
30%
Sajnos ide jutottak az emberi kapcsolatok...
2018. dec. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
37%
Hát nem tudom.. ha a tesóm olyan rosszul lenne hogy majdnem magánál sincs, nekem nem a barinőimmel a tracssparti meg a pletyka lenne az első.. De az én vagyok. Annyira nem lehetsz fáradt ha mulatni van kedved, anyádat támogatni lelkileg meg nem.
2018. dec. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
29%

Tuti hogy nem lenne kedvem barátnőzni

Tesómnál lennék amikor csak tudok.

2018. dec. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
54%

Ha valamelyik közeli hozzátartozóm kórházban van, akkor minden nap bemegyek, hacsak lehetséges, ez alap.

Viszont egy óra elég, főleg, ha mások is látogatják.

Én is volt, hogy csak egy fél órát voltam benn, mikor anyám nagyon rosszul volt, mert ha jobban van, akkor ugye szórakoztatom egy kicsit, segítek kiszállni az ágyból vagy enni vagy valami, de ha pl. alszik, akkor nyilván nem piszkálom fel.

De bemegyek, ez nem kérdés.

2018. dec. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:
Halálközeli állapotban úgy tudom nincs.
2018. dec. 12. 20:41
 20/46 anonim ***** válasza:
13%

Gondolom akkor se rázna meg.. Meeting meg a Barátnős étterem akkor is lefoglalna.. Sajnos vannak félre sikerült érzelmi analfabéták,hiába vannak szeretetben nevelve.. Jobb is ha nem mész be ott a családja akik szeretik..

58N

2018. dec. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!