Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan mérges rám anyukám?

Jogosan mérges rám anyukám?

Figyelt kérdés

Ma rajta kapott, hogy cigizek. Jó, tudom, hogy csak félti az egészségem, stb. De van önkontrollom. Napi 3-4 szál megy el. Ez amennyiség nem növekedett már fél éve.

Közbe jól esik egyet elszívni.

Nem tudok erről beszélni vele. Ha én mondtam volna el, akkor is ez lenne, hogy haragszik meg nem beszél vele napokig.


2017. nov. 5. 18:51
1 2
 1/17 simsonasd válasza:
60%
Hány éves vagy? én már 18 lassan egy éve tudják, ugyan igy 3-4 egy nap. Bár ők is szívják de nem szólnak érte, még az elején nem szerették hogy cigizek.
2017. nov. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

"De van önkontrollom."

"Napi 3-4 szál megy el."

Csak én látom itt az ellentmondást? Mindenki azzal mérgezi magát amivel akarja, de legalább ne tettesd már, hogy nincs ezzel semmi gond. Legalább magad keresed meg rá a pénzt?

2017. nov. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Épp ez a nagy buktatója a dohányzásnak, hogy "én nem vagyok rászokva, csak jól esik napi 3-4 szálat elszívni". Tudod miért? Mert amikor nem szívod akkor már hiányzik. Ezt sokféleképpen meg lehet magyarázni, de attól a lényeg nem változik, hogy kialakult a függőség. Ha nem így lenne, akkor nem szívnád.


Szóval anyukád jogosan szomorkodik / dühös, hogy a gyereke így rombolja magát.

2017. nov. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem akarlak elkeseríteni, de napi 3-4 száltól is ugyanúgy kaphatsz tüdőrákot. Ha anyukád helyében lennék, én sem gratulálnék ehhez a remek szokásodhoz, de úgy teszed tönkre magad, ahogy akarod. Majd rájössz, a te érdekedben remélem hogy nem lesz túl késő....
2017. nov. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 simsonasd válasza:
34%

Hülyeség szerintem :D én se vagyok rászokva 3-4 et elszivok egy nap munka közbe mert jól esik, meg szeretek cigizni, sőt jó emlékek kötnek hozzá suliból :D

Sokszor napokig vagy akár egy hétig sem cigizek mert nem vagyok "függő". Most is péntek óta nem szívtam, sőt most nincs is szóval holnap se fogok majd veszek valamikor :D

2017. nov. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Akkor szívd.
2017. nov. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Függő vagy, ezen nincs mit szépíteni.
2017. nov. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

Nem mindegy a korod...

Én dohányzom de haragudtam a fiamra mikor elszívott egy egy cigit.Nem szokott rá, buliban szívott néha de nekem az sem tetszett.A többieknek szól: nem feltétlen fog ez a mennyiség nőni.Van ismerősöm aki minden nap amikor kész van mindennel lefekvés előtt elszív egyetlen egy cigit.Semikor máskor csak este csak egyet.

2017. nov. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

"Van ismerősöm aki minden nap amikor kész van mindennel lefekvés előtt elszív egyetlen egy cigit.Semikor máskor csak este csak egyet."


Igen, nekem meg van ismerősöm, akinek négyese volt a lottón, de a legtöbb ismerősöm nem nyer semmit. Nem az különleges példákkal kell példálózni hanem az átlaggal. Azt pedig úgy néz ki, hogy az emberek nagy része (mindegyik azt hiszi egy ideig, hogy ő a kivétel), napi 3-4 szálról egész gyorsan eléri a napi fél, egy dobozt.


Amúgy tapasztalatból beszélek, 12 évig szívtam.

2017. nov. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igen, függő vagyok, ezt nem is tagadom. De arról beszélek, hogy ez a "függőség" 3-4 szál félév alatt nem emelkedett, pedig lett volna rá lehetőség.


19/F Bp

2017. nov. 5. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!