Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy segíthetnék a húgomon?

Hogy segíthetnék a húgomon?

Figyelt kérdés
Kb. két napja kapott el egy erős gyomor vírust, amire az orvos csak annyit mondott, hogy diéta és pihenés. A szüleink rám bízták, hogy ápoljam, amíg ők elutaznak. Délután óta nagyon rosszul van. Olyan erős fájdalmai vannak, hogy nem bír megmozdulni, szinte egyfolytában hány. Próbálok neki vizet adni kis mennyiségben és óvatosan adagolva, de kb. fél percen belül kihányja. Mit tegyek, hogy kicsit jobban legyen? (Húgom 15, én 21/L)

2019. jan. 24. 19:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
66%
Csak nekem böki a csőrömet, hogy a szülők lazán elutaznak ebben a helyzetben???
2019. jan. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%

Nem, nem csak neked furcsa ez, viszont (végre egyszer) normális összefogó közösségként tudott válaszolni legalább 5 ember, tanácsot adtak, segíteni akartam nem pedig nekiállni anyukát apukát szídni, ami ebben a helyzetben totál irreleváns. Ez szerintem tök jó!:) bàr màr hiányzott valaki, aki rosszindulatból idepötyög valamit..


Hugi jobban van?:) nekem is volt hasonló két éve nyáron, azt hittem meghalok. Ügyeleten kaptam egy szurit, 10perc alatt rendbetett. Csodaként éltem meg :D colat itass vele csak kicsit keverd ki a szensavat!

2019. jan. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Remélem jobban van a testvéred.

Kamaszfiam is ebben a vírusban szenved már 3 napja.

2019. jan. 25. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Az ügyeletet kihívtam, azt mondták, hogy tényleg csak gyomorrontás. Mostmég alszik, de nem sokára felébresztem, hogy megnézzem hogy van. Egyébként mikor a szüleink elutaztak még nem volt ilyen beteg!
2019. jan. 25. 07:07
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

nem szabad felébreszteni ilyenkor! Ha tud aludni, aludjon, pihenje ki. ugyis felébred, ha nagyon fáj neki...

bár gondolom már késő..

2019. jan. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
92%
Ne ébreszd fel. A fiam fél napot aludt. Azt mondta a doktornő, hogy ez iyenkor a legjobb amit tehet. Diéta, kortyonként hideg eredeti kóla, egyéb folyadék, probiotikum és pihenés. Enni nem kíván semmi, inni is csak minimálisan, kortyonként.
2019. jan. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
86%
Hagyd pihenni. Kajának meg kis főtt krumplit csinálj neki, tea, háztartási keksz.
2019. jan. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Végül nem ébresztettem fel, mert nagyon békésen aludt, és nem volt szívem szegényt megzavarni. Nem rég kelt fel, és bár már nem fáj úgy a hasa még mindig rosszúl van, evett egy kis krumplit de kihányta. A szüleink este jönnek haza, meglátjuk majd ők mit tesznek.
2019. jan. 25. 17:08
 19/22 anonim ***** válasza:
Igyon sok (legalább 2 liter) vizet naponta, ha tud, nehogy kiszáradjon. Ha nagyon nem tud inni, akkor be kéne vinni kórházba, hogy tudjon kapni infúziót.
2019. jan. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
23%

Ilyen esetben a folyadékot pótolni kell, mert hamar kiszáradhat és összeomlik a vérkeringése. A kólát és egyéb, gyomrot irritáló, drasztikus italt felejtsd el. Az tényleg kilincsmosó.

Gyenge teát, kis száraz háztartási kekszet, ha mást nem, szobahőmérsékletű vizet.

Ha gyomorrontás, az hasmenéssel is járhat. Persze a vírus is.

Súlyos esetben infúziót szoktak adni.

2019. jan. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!