Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Köteles vagyok kifizetni...

Köteles vagyok kifizetni mindig a felét a dolgoknak?

Figyelt kérdés

Apámnak és anyámnak egy napon van a névnapja/születésnapja.

A tesóm állandóan nagyon készül ezekre. Mindig valamit kitalal. Most éppen 2 tortát rendel, mert miért ne. Nem is értem nevnapra miért kell torta. Es el is várja, hogy én kifizessem a felét. És valami elit cukrászdából rendel és a két torta 20e ft. Most jutottam el odáig, hogy a megkerdezesem nélkül dönt el ilyeneket. Majd tényként közli. Most jelenleg új autót veszek, minden pénzem erre tettem félre. De már 10e ftba lenne a dolog és még ajándékot nem is vettem.


2019. ápr. 15. 17:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%
Mond meg neki hogy ebbe nem szállsz be, külön veszel ajándékot, slussz.
2019. ápr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
18%

Névnapra tortát én is sokallok, de bakker, itt komolyan ennyire leszarják a szüleiket az emberek, vagyis ennyire normális, hogy na akkor felneveltek, eltartottak és pá?

Nekem van egy megérzésem, hogy a kérdező amúgy sem venne semmilyen ajándékot a szüleinek (sajnos a családunkban is ez a szokás, tesó tarja a markát, de ajándék, kedvesség szülők felé, na azt már nem).

2019. ápr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%
Ha ő tortát akar venni nekik, hát vegyen. Nem vagy köteles te is beszállni.
2019. ápr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
95%

Ha eddig mindig kifizetted mindennek a felét, és sose mondtad meg érthetően, hogy neked ez így nem jó, akkor joggal gondolhatja, hogy szívességet tesz a szervezéssel.

Számíthattál rá, hogy megint kitalál valamit, de nem szóltál neki, hogy most veled ne számoljon. fizesd ki a tortát, és egyben jelezd, hogy ezután másképpen szeretnéd.

Gyorsan szólj, mert mindjárt itt a húsvét!

2019. ápr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
90%

Kategorikusan közöld vele, hogy külön ajándékot akarsz venni a szüleidnek és családtagjaidnak minden alkalomra, ne döntsön helyetted, mert nem fogsz beszállni. Mondjuk mostantól kezdve. Nyugodtan mondd meg neki, hogy:

1.Nem elfogadható, hogy meg sem kérdez, hogy akarsz-e közösen ajándékozni vele, és ha igen mit, hanem dönt.

2.Te szeretnéd kitalálni, hogy mivel okozol örömet a szüleidnek,ne vegye el ezt tőled.

3.Ne ő döntse el, mennyi a te pillanatnyi költségkereted.

2019. ápr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
84%
Én biztosan nem fizetném ki. Az én pénzemet, amiért én dolgoztam meg, ne más költse! Az, hogy a szüleidre menne és felneveltek ezért tartozol nekik, szerintem butaság. Nem egy tortával tartozol nekik a névnapjukon, hanem tisztelettel és megbecsüléssel, de ezekkel az év többi napján is. Az ajándék egy szép gesztus, de senki sem mondhatja meg, hogy mit vegyél a te pénzedből a te szüleidnek.
2019. ápr. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
47%

A te helyedben megmondanam neki hogy iden kulonlegesseget terveztel es sajat kezuleg fogsz tortat sutni:) es ha van kedve sussetek egyutt.

Szerintem a szuleitek is jobban ertekelnek, es olcsobban is megusznatok

2019. ápr. 16. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
16: de a szülő az utolsó fillérjét is költse a gyerekre, mert annak meg jogai vannak, mi? A kérdező meg nyugodtan tojja le a saját szüleit, mert még ennyit sem képes rájuk áldozni. Eszem megáll.
2019. ápr. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
12: nem szarja le a szüleit a kérdező. Készül ajándékkal. Csak a baja, hogy amivel a testvére készült (az ő tudta nélkül) annak a felét most vele akarja kifizettetni. Ő sem a testvérével fizetteti ki azt, amit ő vesz.
2019. ápr. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne fizesd ki.

O akar 2 tortat, nem te. Hat akkor fizesse batran! Te adj olyan ajandekot, amit helyesnek tartasz es ne kozoskodj soha tobbe ajandek-ugyben a tesoddal.

2019. ápr. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!