Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit kezdjek vele? Kikészít az...

Mit kezdjek vele? Kikészít az öcsém.

Figyelt kérdés
Na jó kezdjük ott,hogy utálom a gyerekeket (a nagyon kicsiket, a nagyobbak pl.3 éves nem gáz). Hogy mik erre az okok?: Folyton harapdálnak, húzogatják a hajadat, undorítóak , és folyton bőgnek, persze ez természetes, de legalább tudnád mi a bajuk, ha nem tudod akkor meg 5 órán át hallgathatod a hisztit. Erre meg nem terhes lett anyu, (mert persze csak megszakítással lehet "védekezni") aztán én mondtam neki elégszer, hogy vetesse el, hát rendesen el is gondolkozott rajta ( kora miatt:44), de persze természetesen kicsúszott az időből és megszülte a kis porontyot. Most meg nekem kell eljátszani a példás testvért a rokonoknál. Hát nemrég egyedül kellett rá vigyáznom *-* (felér egy kínzással), aztán megint kezdte a bőgést, próbálkoztam én ezzel azzal de persze nem hagyta abba, erre én hagytam a fenébe és éltem tovább kis életem, erre jött a hülye szomszéd hogy hangos a gyerek. Én összevesztem vele és a gyámüggyel fenyegetőzött (még lehet hogy egy kicsit örültem is neki), jó hogy nem bírom de akkor anyámék tuti "megöltek" volna úgyhogy elrendeztem és nincs probléma. Látjátok megint ő kevert bajba! Mi a csudát csináljak vele hogy elmenjen vagy normális legyen? 16/L

2019. jún. 21. 08:40
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
67%
#9 mert szerinted az megis mit arul el anyukarol, hogy 44 evesen megszakitassal vedekezik, utana meg "kifut az idöböl"? Kesöbb pedig 5 orara magara hagyja a kisbabat a tesoval, aki - valljuk be - nem annyira alkalmas arra, hogy ellassa a kisfiut. Egyebkent a kerdezö kivel akar valamit csinalni, hogy elmenjen es normalis legyen? Az nem annyira vilagos. A szomszeddal?
2019. jún. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
22%
16 evesen "5" órára egyedülhagyni a kicsit! Beszarás! Na ez aztan az igazi felelőtlenség!!! :D komolyan nem ertem egynémelyik vakaszolót! Ez nem egyenertékű azzal, mint ha egy 10 évesre hagyta volna!! (De az ugye teljesen elfogadható, hogy egynémelyik 16 éves reszegen fesztiválokon bsztja magát?!) De egy gyerekkel nem lehet hagyni kettesben?
2019. jún. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
52%
Oké... Az az igazság, hogy én sem élveztem annyira, mikor a húgaim még nagyon picik voltak és sokat sírtak, főleg hogy az egyiknél én is 16 évvel idősebb vagyok, de ilyen undorral sosem beszéltem volna róluk... Néha-néha ha vigyáztam a kisebbre nem hagytam ott, hogy majd abbahagyja magától a sírást! Lehet, hogy éhes volt az a szerencsétlen gyerek! Eszedbe sem jutott, hogy lehet meg kéne etetni? Neked szakember kell, most, még mielőtt viszont látunk a Kékfényben!
2019. jún. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
62%
Valami családterápia kellene, mert a testvérféltékenységből transzformálódott gyűlölet rendkívül nagymértékű. Ha család nem hajlandó ezt meglátni, vagy beszélni erről, keress fel egyedül egy ezzel foglalkozó terapeutát.
2019. jún. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
42%
Bocsánat, az megan mindenkinek hogy a kérdező _egyszer_ vigyázott a gyerekre és az időtartamról semmit nem tudunk? mert azt bizony nem írta ám hogy öt órán át, csak azt hogy volt hogy a baba öt órán át sírt.
2019. jún. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
6%
#15 ezt most komolyan irtad?
2019. jún. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
71%

Anyád nem neked szülte a gyereket, sajnálom, hogy felelősség van ilyenkor a nyakadban. Ebben igazat adok.

De azt tudnod kell, hogy egy gyerek az gyerek, te is ilyen voltál ennyi idősen. Nem olyan mint egy felnőtt, hogy állítsd le magad, és abbahagyja. Egy gyerek azért hisztizik, mert figyelmet, törődést akar, és te nem adod meg neki (illetve anyukád).

Nem kell szeretned, nem kell vigyáznod sem rá, nem a te kötelességed, neked egészen más dolgokkal kellene foglalkoznod. Meséld el anyukádnak, hogy a gyámhatósággal fenyeget a szomszéd, mondd el neki, hogy nem neked kellene pesztrálnod. Ha nem veszi le a válladról a dajkaszerepet, fenyegesd meg azzal, hogyha rád hagyja, te elmész otthonról. Persze ilyet ne tegyél, csak fenyegesd meg egy kicsit. Talán észbe kap.

2019. jún. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
16%
Hát az eszem megáll!!! Egyre jobb tanacsokat tudtok osztogatni! "Fenyegesd meg anyádat"
2019. jún. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
14%
Kerdezo, keress fel egy pszichologust. Ha azt mondja gyogyszerekre van szukseged, akkor pedig egy pszichiatert!
2019. jún. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
26%

16-os: igen, komolyan.

Hát nemrég egyedül kellett rá vigyáznom *-* (felér egy kínzással), aztán megint kezdte a bőgést,

Ez nekem bizony azt jelenti hogy egyszer kellett rá vigyáznia. Nem azt írta ám hogy mindig. És az hogy az elején panaszkodik hogy húzogatja a haját sőt öt órán át sír, az nem feltétlen ez alatt volt. Szerintem érdemes lenne a kérdezőt újra végigolvasni.

2019. jún. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!