Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nővérem esküvőjére mennyit...

Nővérem esküvőjére mennyit pénzt illik adni?

Figyelt kérdés

Nővérem nyár végén férjhez megy,én leszek a tanúja ugye ez azt jelenti,hogy párommal a násznagyok leszünk és az asztalfőnél fogunk velük ülni.

Ilyen esetben ti mennyit adnátok ?

És ezen felül van valami feladata a násznagyoknak ?


2019. júl. 20. 08:33
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
19%
Nem tízezres, hanem százezres tételekről írtak az elején. Egy-két személyenként. Nehogy már komolyan azzal jöjjenek hogy a násznép egy ház árával indít az ifjú párnak...
2019. júl. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
30%

10. Azért nem biztos hogy 1 évvel előbb bejelentik.

Nálunk viszonylag közeli rokon volt, másodunokatestvérem.2018 márciusban kérték meg a csaj kezét. Decemberben derült ki az esküvő dátuma. De mivel kisebb esküvőt akartak, nem volt biztos hogy mi "beleférünk". Így csak 2019 februárban mikor megérkezett a meghívó,akkor derült ki hogy mi is megyünk. Az esküvő pedig május közepén volt.

2019. júl. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
15%

Szóval 3 hónap volt félretenni a pénzt.


12 voltam.

2019. júl. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
76%
Ha a saját fogyasztásod akarod fedezni, akkor az kb 15000/fő egy átlagos, éttermes esküvőn. Szerintem ennyit illik mindenképp. Ha akarsz adni egy kis pluszt, akkor azt ezen felül kell, de arra nem raknék szabályt. Függ az anyagi helyzetedtől, attól, hogy mennyire vagytok közel, esetleg mi a szokás a családban, vagy egyáltalán van-e már saját munkád. Nem hiszem, hogy a nővéred a diákmunkával összekapart kis pénzed szeretné, ha még egyetemista vagy pl. Akkor inkább valami kedves személyes ajándékot vegyél és ne adj 10 ezreket. Én kb 50et fogok adni a nővéremnek, mert neki is augusztusban lesz az esküvője. Én direkt akarok egy kis plusszt a saját fogyasztásomon kívül, mert jó a kapcsolatunk és állok úgy anyagilag, hogy ne hiányozzon ez a pénz.
2019. júl. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
69%
Mi 20ezret adtunk a menyasszony tánckor, ennyit engedhettünk meg magunknak, én is tanu voltam. Mivel a szüleim fizették nekik az eskuvot, nem gondolnám hogy még több penzzel kellett volna traktálnom őket
2019. júl. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
62%
Én ismerősöknek, távolabbi rokonoknak 10-20 ezret szoktam adni, attól függően, épp mennyi pénzem van vagy mennyire állok hozzájuk közel. Szorosabb barátoknak vagy testvérnek többet adnék, amennyiben megengedhetem magamnak, de akkor sem többszázezres tételekben kell gondolkodni. Maximum 80 ezer.
2019. júl. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Dolgozunk párommal mindketten,de ez az esküvő dolog csak úgy a semmiből jött. Múlthétvégén kaptunk meghívót,állítólag 100 fős lesz. Azt nem mondanám,hogy szoros a kapcsolatunk hébe hóba beszélünk csak,párja már 50 éves így tesóm a maga 28 évével mint egy fiatal nyugdíjas....Tudom hogy a párja oldaláról sok a gazdag ember,csak nem akarom hogy az legyen a pletyka hogy tőlünk csak 20-30 ezret kaptak. Max. amit megengedhetünk talán az 50 ezer lesz csak kicsit kínosnak érzem.
2019. júl. 20. 12:25
 18/26 anonim ***** válasza:
63%

Nekem a bátyám volt a tanúm az esküvőnkön. Mi ajándékba azt kaptuk, hogy a vacsorát fizette. 27-en voltunk összesen, 570€-ra jött ki a vacsora. Ez volt az ajándékunk. Na de most Ő nagyon jól áll anyagilag mi viszont kevésbé állunk jól, és amikor az Ő esküvőjük volt mi babát vártunk. Így mi ketten 100€-t tudtunk adni. Nagyon szégyenltem magam, de mikor szóba került megnyugtatott hogy semmi gond, nézzem meg kettőnk anyagi helyzetét.

Szóval tényleg annyit adj amennyit megengedhettek magatoknak.

2019. júl. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
39%
Én ilyen kapcsolatban nem lennék a tanúja sem...
2019. júl. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
50%

Ez nagyon függ a családtól és a viszonyotoktól. A 0 és a sok tízezer Ft között bármennyi lehet. Ha sokat segítetek, a szervezésben, az nagyobb ajándék, mint a pénz, de más a helyzet ha nem tudsz segíteni, jó a kapcsolatotok és te kőgazdag vagy. A közelebbi rokonoknak többet szoktak adni, de pont a szűk család az, akiktől sokszor már inkább a segítség az ajándék.

Az én nővérem kerek perec megmondta, hogy nem vár a testvéreitől pénzt (még tanultam), így is sokat segítünk a szervezésben. Végül csak egy személyes, időigényes, de használható ajándékot kapott tőlem és én voltam az egyik sofőr.

2019. júl. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!