Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ma allapitotta meg nalam az...

Ma allapitotta meg nalam az orvos, hogy Basedow koros vagyok. Csak annyit mondott, hogy nem ehetek olyan etelt, ami jodot tartalmaz, pl halat stb. Milyen etelek tartalmaznak meg sok jodot? Mit nem szabad meg ennem?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 15:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Keress rá a neten például jódmentes diéta.Tudod googliba beírod és hátha bővebb infót kapsz róla. és magáról a Basedow kórról. Beütöd Basedow kór, és kutakodj.
2010. febr. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kb ket napja mast sem csinalok:-) De köszi szepen a valaszt:-)
2010. febr. 10. 15:53
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt a betegségem (jelenleg rendben vagyok, de bármikor visszajöhet). A jódozott sót kell kerülni, de sajnos sok mindenben ez van, zacskós levesek, vegeta. Mindenféle tengeri hal, rák, kagyló.
2010. febr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
utolso, köszönöm a hasznos valaszt. Akkordelikatba is van jod. Figyelni fogok. Milyen terapiat hasznaltak nalad? Gyogyszert szedtel? Mit?
2010. febr. 10. 16:07
 5/14 A kérdező kommentje:
Tengeri kütyüket nem szeretem.
2010. febr. 10. 16:08
 6/14 anonim ***** válasza:
Először Metothyrin-t szedtem + fél Concort a pulzusomra 1,5 évig, aztán jók lettek az eredményeim és fokozatosan elhagyhattam a gyógyszert. De rá kb. 1 évre újra visszaestem, akkor Propycil-t kaptam, mert babát szerettem volna és azt Metpthyrin mellett nem lehet, mert átjut a méhlepényen. Mielőtt teherbe estem rendbe jöttem ismét, most 5,5 hónapos a kislányom és egyenlőre jók a leletek.
2010. febr. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Még valami, az orvos azt mondta, ha még egyszer előjön, akkor műteni kell. Kiveszik a pajzsmirigy 90%-át. Egyébként nem tudom, neked honnan jöttek rá, de a legjobban a szemeim zavarnak, mert ödémásak lettek és nem ment vissza teljesen és néha a fotókon békának nézek ki. Ez nagyon zavar, úgyhogy ha neked még nincs ilyen, akkor mindent tarts be maximálisan, mert elcseszi az ember életét. Ráadásul nálam nem járt fogyással sem :(
2010. febr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Kitthu válasza:
Én 1éve lettem nagyon rosszul,pulzus 140, el akartam ájulni,pajzsmirigy túlmüködés,majd hormoncsökkentö,pulzuscsökkentö. Nyáron vérvételnél kiderült autoimmun,Basedowom van. Nekem az endokrinologus semmit se ajánlott,mint diéta,ja és én a fogyás helyett 14et hiztam. Én sem tudok sokat erröl. 3havonta Tsh,FT4,FT3,fehérje szint ellenörzés,betartani az orvosság szedést és no stressz. Bármit megtennék h végleg meggyógyuljak! A férjemmel már nagyon szeretnénk kisbabát,de a dr ellenzi,nagyon el v.ok ez miatt keseredve. Azért arra oda figyelek h jódozott ásványvizet,pezsgötabit amiben van jód kerülöm.
2010. dec. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Nekem akkor írt fel Propycilt az orvos mikor már jók lettek az eredményeim! Kitartás, meg fogsz gyógyulni.

Már elég régi a kérdés, úgyhogy az akkor 5,5 hónapos kislányom már 15 hónapos :) Önszorgalomból járok vérvételre 3 havonta és teljesen jó az eredmény még mindig!

Ha pár hónap eltelik és még mindig nem javasolja az dokid a babát, akkor válts orvost szerintem!

2010. dec. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Kitthu válasza:
Amikor terhes lettél még ittad a hormoncsökkentöt?mert olvastam a neten sok félét,és ott irta h akkor jó babát tervezni mikor már jók az eredmények és el lehet hagyni a gyógyszert,ez kezdettöl kb 1-1,5 év,de akkor meg a terhesség kiválthatja h a Tsh újra lemegy.az endokrinológusnak mikor megemlitettem h mikor lehet babára gondolni azt mondta h azt most felejtsem el:-( ennek lassan 1éve.a te történetedet olvasva nagyon megörültem!gratula a picihez!:-) remélem h hamarosan mi is babázhatunk! Légyszives megirnád röviden a pajzsmirigy betegséged alakulását és a terhességedre volt e hatással?nagyon szépen köszi elöre is!
2010. dec. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!