Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Kimentem a Spárba füstölt...

Kimentem a Spárba füstölt kötözött, vagy tarja darabért. Hát az összes laktóztartalmú. Hát ez hogy lehet? Tartalmaz tejet. Rá van irva. Na már ezt sem ehetek Húsvétkor.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 16. 15:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Na ezt nem gondoltam volna!!
2014. ápr. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
hentesnél vegyél normális húst, nem ilyen csinált izéket
2014. ápr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Mégha csak az lenne benne, de tegnap én is elolvastam egynek a cimkéjét, nagyon sok minden más is van benne, még ízfokozó (mátrium-glutamát)is volt, raktam is vissza a helyére és elmentem a piacra parasztsonkát venni.
2014. ápr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Tegnap láttam én is ,hogy a Pápai paraszt sonka amit kisebb darabokban árulnak nem kevés pénzért: Ízfokozot ,szölő cukrot stb tartalmaz:hát nagyot néztem én is:

Mi is inkább költünk egy rendes házi paraszt sonkára.

2014. ápr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát most mondjátok meg. Én nem vagyok egészség mániás, de sajnos laktózos vagyok. E miatt olvasgatom a cimkéket, és nem győzök elképedni, hogy miket etetnek velünk méreg drágán. Hogy tud egy tarja darabban, amit max meg kéne sózni és füstölni, 19 db összetevő volt ráirva. Többek között a tej is.
2014. ápr. 16. 16:57
 6/11 A kérdező kommentje:
Piacon egy ismerős hentes odaadta a büdös hus. Mikor mondtuk neki, azt mondta, hogy nem lehetett büdös, mert Ő lemosta ecetben, mert nagyon hipó szaguan hozták. Hát ennyit a piaci husról. A Férjemnek vettünk egy igazi paraszt csülköt, 2400 forint volt, de én nem szeretem. Azért akarok venni egy darab "füstölt" tarját magamnak, de ezek után inkább csipegetek az Ővéből.
2014. ápr. 16. 17:59
 7/11 doboszoli ***** válasza:
100%

Nem vitatom a piacon tapasztaltakat, hiszen itt is van férges rész, ám ezek előbb utóbb kihullanak a nagyon szigorú vevői rostán.

Magam is piacozok, saját hústermékeimmel.

Nekem, és a magamfajtáknak még fontos a vevő elégedettsége, az, hogy a vevő visszatérjen.

Ugyanolyan mosollyal csomagolom be a kért 20 deka szalonnát, mint a két oldalt, ugyanolyan hangosan kívánom egészségére a fogyasztását. Ez nem s.ggnyalás, hanem számunkra ez így természetes.

Ha a zöldséges látja, hogy anyuka, és kisfia 1-2 kiló krumplit kér,(erre futja) de a gyerek áhítozva szemez az almával, ad neki egyet. Nem fog hiányozni.

Próbálunk mindig azonos (jó) minőséget produkálni, mert a vevőt egyszer lehet megvezetni.

A hetekben történt, egy bányász kolónia piacán voltam, idős nénike vitte a szokásos 15 deka tepertőjét, meg a fél kiló zsírját, megsimogatta a karomat:"aranyoskám, de jó, hogy maga van nekünk." Bearanyozta a napomat.

Kedves Kérdező, ezeket az embereket kell megtalálni, megbecsülni, és nem fogsz csalódni, ők is megbecsülnek Téged!

2014. ápr. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tényleg igaza van a nénikének, csak sajnos nem túl sok olyan ember van még, mint te!
2014. ápr. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 doboszoli ***** válasza:
100%

Még valami:

A multiknál, és egyéb helyeken árult "akcijjós" árukat nem minősítem, mert vallom, hogy ne a más portékáját szapuld, hanem a magadét dicsérd!

Biztos, hogy én nem tudom annyiért adni de....

Ha nem untatlak Benneteket:

Új vevő, húzogatja a száját a hurka 1050 forintos árát hallva. Próbáltam kezelni a helyzetet, közben a sorban álló régi vásárlóm a "védelmemre kelt".

"Tudja aranyoskám, korábban én is az olcsó hurkát vettem.

Megettük, de nem igazi jó szájízzel. Most veszek Zoltánnál két kilót 2000-ért, soknak hangzik, de ha megsütöm, a négy fős családom kétszer eszik belőle úgy, hogy a tepsi is ki van mártva. Személyenként 500-ból, kétszer."

2014. ápr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 mustafa33 ***** válasza:
74%

Az összetevők között van írva a tej? Vagy figyelmeztetésként így: Nyomokban tejet is tartalmazhat. (És más alergén éslmiszereket mint szója, mogyoró, ...) Mert ez utóbbit ráírják még a szalonnára is meg a mogyoróra vagy a mazsolára is. Azért hogy fedezve legyenek egy esetleges per ellen. mert a csomagolóban olyan árut is csomagolnak és a gépsor szenyezve lehet ezek maradékával. Például bizonyos tepertő sütésénél használnak kis menyiségű tejet. És ha ilyet csomagolnak akkor már kiírják mindenre a figyelmeztetést.

Szóval ez nem azt jelenti hogy van bene tej. Csak ha az összetevöknél van írva, akkor ne edd meg.

2014. ápr. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!