Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Parlagfű allergia tuti, de mi...

Parlagfű allergia tuti, de mi más még?

Figyelt kérdés
Férjemnek parlagfű allergiája van, amit szegény szezonban nagyon megszenved.. Viszont, egész évben arra panaszkodik, hogy nem érez szagokat,emiatt ízeket, az orra folyamat el van dugulva. Orvosoktól allergiára beszívós gyógyszert kap, ami használ..mint amilyet az asztmások használnak. De lehet ez egész évben "tünet"? Vagy mi lehet a háttérben?
2020. jún. 8. 23:26
 1/3 zsofimágus ***** válasza:
Érdemes lenne ezt egy allergológussal megvizsgáltatni. Előfordulhat, hogy esetleg állatszőrre vagy porra is allergiás lehet, és az egész évben jelen lehet.
2020. jún. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A keresztallergiának olvass utána.

Nekem is parlagfű allergiám van, mégis egész évben szedem a gyógyszert, mert szezonon kívül is vannak allergiás reakcióim.

2020. jún. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Nekem pont ugyan ez volt hosszú évekig, egyik allergológus sem tudott segíteni sokáig.

Végül valaki felvetette, hogy lehet, hogy gluténérzékeny vagyok.

1 hónap gluténmentes étkezés után megszűntek a panaszok. (Persze a parlagfű megmaradt, de az év többi része oké volt. )


A vizsgálat előtt fontos, hogy még nem szabad tartani a diétát.

2020. aug. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!