Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A hisztamin intolerancia...

A hisztamin intolerancia ugyanaz mint az allergia?

Figyelt kérdés

Nemrég kiderült, hogy hisztamin intoleranciam van elkezdtem a diétát, kaptam DAO enzimet meg probiotikumot. Megnyugtattak, hogy így idén az allergia szezonban nem kell majd antihisztaminokat szednem hiszen ez okozza a pollen allergiám és a szezonális aszthmam.


Ez így van? Elég ellentétes dolgokat olvastam. Ha a hisztamin intoleranciam elmúlik nem lesznek tunetim a parlagfűtől pl?


(Már most érzek allergia tüneteket de még csak egy hete csinálom a diétát)



2021. ápr. 12. 22:31
A kérdező szavazást indított:
Igen a kettő tök ugyanaz
Hülye aki kezel
Igen is meg nem is (legyszi írd le)
2 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
Bizonyos esetekben lehet összefüggés a kettő közt, de én a helyedben nem számítanék arra, hogy a diétától meg az enzimtől elmúlnak az allergiás tünetek így csettintésre. Sőt, azt sem hiszem, hogy pár hónap múlva, amikor esetleg a hisztamin intoleranciás tüneteid javulnak, vagy remélhetőleg elmúlnak, akkor teljesen tünetmentes leszel allergia téren. Erre nagyon nagyon kicsi esély van, persze némi javulást felfedezhetsz, de a teljes tünetmentesség nem valószínű. Egyébként én a helyedben nem szednék DAO enzimet huzamosan, hosszú távon nem segít semmit, sőt még ronthat is a helyzeten, mert a szervezeted még kevesebb enzimet fog termelni magától.
2021. ápr. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmazzunk úgy, hogy kb. minden ilyen - immunrendszerrel összefüggő - tünet (mint allergiák, intoleranciák) általában közös eredettel bírnak, ami a bélfal és a bélflóra rossz állapota. Ezért ha ebből kiindulva a bélfalat+bélflórát kezelik és a kezelés idejére elhagyatják az étkezésből a bizonyítottan intolerált ételeket is, akkor az összességében javíthatja az összes fennálló allergiát, csökkentheti a tüneteket, a szervezet allergénekre adott reakcióját. De ez nem lesz ennyire gyors, eleve ha bélflóra és bélfal regeneráló étrendet viszel, az legalább fél év, amire elkezded érezni a jótékony hatását.
2021. ápr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kettő nagyon nem ugyanaz!!!

Eleve az allergia meg az intolerancia szavakat se keverjük már.

Allergia esetén azonnali heveny reakciót tapasztalsz (pl. ha földimogyoró allergiád van, anafilaxiás sokkot kapsz, míg más allergiák pl kiütéseket vagy duzzadást okoznak).

Az intolerancia elég jól tud "bújkálni", a tünetek nem azonnaliak, hanem egy idő után eléri az adott anyag azt a szintet, hogy a szervezet már nem tudja tovább tolerálni, és jönnek a tünetek változatos formában: lehet az ekcéma, random hasfájás, fejfájás, és még sorolhatnám.

2021. ápr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!