Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Nap allergia lenne?

Nap allergia lenne?

Figyelt kérdés
Porcelán, nagyon kényes fehér bőröm van, ami nem képes barnulni, szószerint csak éget a nap. Eddig is tudtam, próbálok is aszerint ügyelni rá. Viszont tegnap kertészkedtem, hosszú nadrág, rövidujjú pólóban, estére forrt a karom, de nem égtem le, a szokásos fényvédőm volt felkenve. Ma viszont egész nap még csak viszketett karom, foltos, mintha valami folyamatosan irritálná, sokkal melegebb a bőröm, mint ahol nem érte a nap tegnap. Semmi új ruha, öblítő, tusfürdő, és egyéb kozmetikum nincs, csak a jól beváltak. Utána olvastam, és lehet valami enyhébb nap allergia? Azt írták később is kijöhet, akármikor. 21.L valami tapasztalat valakinek?

2021. máj. 11. 13:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Még az is lehet, hogy a napallergiád mellé vmi növénnyel is érintkezett a bőröd és attól van a viszketés. Szedsz vmilyen gyógyszert? Bizonyos gyógyszerek hatóanyagai fényérzékenységet okozhatnak. S előfordul, hogy a szokásos fényvédő krémed vagy az állandóan használt kozmetikum sokalt be mostanra. Érdemes néha a napozási kencéket is váltogatni.
2021. máj. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem hülyeség a növényes dolog. Liliomot ültettem, levendelulát, mézvirágot, kövirózsát, muskátlit, begóniát... Gondozom őket, most az esős-felhős időben, nem volt semmi. NoSpa-t szedek 1-2 havonta 1x, ha görcsölök, de van hogy nem kell. Mióta nem napos az idő, elvagyok.
2021. máj. 19. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!