Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mitől lehet érzékeny a bőröm?

Mitől lehet érzékeny a bőröm?

Figyelt kérdés

Allergiákhoz tettem, mert talán ez lehet az oka, de nem vagyok benne biztos, úgyhogy megkérdezem itt, orvos előtt.


Vakarásnál a legfeltűnőbb. A bőröm kipirosodik és kidudorodik. Nem azonnal. Percek múlva vehető észre és ha kicsit erősebben vakarom magam elég durván néz ki. Nagyjából 10 percig látható aztán lassan eltűnik. Próbálgattam is és nem is kell erősen húznom rajta a körmöm. Ha óvatosan húzom végig is rögtön bepirosodik és 2 percen belül úgynézki a karom, mintha heges lenne. Megmutattam egy ápoló ismerősömnek, fotón. Azt mondta ilyen nincs, ez vágás. De nem az. Ez allergia? Vagy szimplán tényleg érzekeny a bőröm?



2021. máj. 28. 04:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez szokott lenni. Vakarom, kipirosodik, párnásan kiemelkedik a vörös gyulladt bőr, esetleg nedvedzik, apró sebes.

Vagy valami koszos kézzel vakartam meg és emiatt, terjed, vagy gyullad, vagy ekcéma. Néha kenem ekcéma elleni bepanthennal, nem mindig használ. Az elocom kenőcs hamar leviszi, de az szteroidos, ritkán használom, legvégső esetben, valamint ha azzal kenem, ott nem barnul be a bőr.

2021. máj. 28. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy ez ekcéma lenne. Belementem a tüneteibe, de ez nem tartozott bele. De az is igaz, hogy nekem nem gennyedzik vagy lesz kiütéses, sebes. Néhanap a "hegek" megmaradnak órakig, de többségében tényleg max 10-20 perc és nyomtalanul eltűnnek. Nem fáj és nem is viszket utána a kitüremkedés, mint az érintésre megjelenő csalánkiütések. Csak érdekelne mi lehet ez. Allergia tesztre is csak azért nem mentem el eddig, mert tudtommal ott megszúrják a bőrt a folyadek alatt. A szúrástól nekem autimatikusan kipirosodna. Azthiszem értékelhetetlen lenne.

Te voltál vele orvosnál?

2021. máj. 28. 05:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!