Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Párom lehet, hogy glutén...

Párom lehet, hogy glutén érzékeny?

Figyelt kérdés

Gyomorproblémái voltak, így javasoltam, próbáljuk ki, hogy egy ideig gluténmentesen eszünk. Azóta többször az a forgatókönyv, hogy ha gluténosat eszik, nem tud kakilni napikig, de ha elhagyja a glutént (1-2-3 hétre) megint visszaáll, és megint rendesen tud menni minden nap wc-re. Lehet összefüggés, vagy a véletlen műve lenne?


Nem nagyon vettük komolyan, ezért sokszor egy hét után evett megint evett gluténosat, de olyankor már másnap jelentkezik a probléma. Azt mondta, biztos véletlen, nem glutén érzékeny, ilyenkor eszik glutént, de amikor akár már 3-4 napja nem tud kakilni, az nagyon zavarja, ilyenkor megint abbahagyja a glutént, és akkor helyreáll.


Most már a sokadik ilyen próbálkozás, de annyiszor így működik, hogy most már több mint 2 hete megint nem eszik, és teljesen rendben van. Van ilyen a gluténtól?



2022. szept. 26. 10:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Hat a gultenerzekenysegnek nem pont ez a tunete. Mit eszik ilyenkor pontosan?Mert lehet nem a gluten, hanem a konkret kaja a baj.


De igazabol egyreszt tok konnyen kivizsgalhato, mindenkeppen menjen el egy allergia tesztre, masreszt meg vegulis ha rosszul erzi magat egy adott dologtol, akkor persze nem muszaj azt fogyasztani.

2022. szept. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"Mit eszik ilyenkor pontosan?"


Többféle. Volt lángos, hamburger, tészta, cukrász sütemény, péksüti.

2022. szept. 26. 11:05
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Es ha glutenmentesen eszik? Akkor ezeket keruli es inkabb elmegy az egeszsegesebb vonal fele?


Csak mert ezek nehez es egeszsegtelen etelek, siman lehet, hogy inkabb ez a baj es nem gluten.

2022. szept. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Vegetáriánusok vagyunk, azt is főleg növényi étrenden tartjuk, de beesnek az étrendünkbe más gluténmentes junk food-ok is olykor. De általában szerintem rost dúsan eszünk, ami főleg a hüvelyeseknek, zöldségeknek köszönhető, de tény, hogy vannak napok, amikor nem.
2022. szept. 26. 11:36
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Előfordulhat, de érdemes lenne diagnosztizálni, mert ha nem gluténérzékeny, akkor nem szabad megvonnia magától. Ha meg az, akkor normálisan kell csinálni a diétát.
2022. szept. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. szept. 26. 12:05
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

Lehet valaki úgy glutén érzékeny, hogy nem cöliákiás és lehet a székrekedés is tünet. Én ugyanilyen helyzetben vagyok, mint a barátnőd és nekem széklet vizsgálat alapján is kijött a glutén, mint probléma. Nagyon kis mennyiséget tudok enni úgy, hogy semmi tünetem nincs, de ha rendesen eszem, akkor utána teljesen beáll minden és kell 2 hét minimum, mire megint minden a régi.

Amúgy nem veszélyes glutén mentesen étkezni akkor sem, ha nincs tőle baja az embernek, csak a rostbevitelre kell ügyelni.

2022. szept. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%
Meg tudom erősíteni az előttem szólót (7-est). Nagyon kevés glutént bírok, kb. másnaponta fél kifli reggelire. De ha eszem, nem nagyon állok meg a lejtőn és bekapok egy-egy kekszet napközben, stb. Az már sok, jönnek a kérdezőéhez hasonló tünetek. Nem jártam utána, gyorstesztet csináltam, de mióta az eszemet tudom, rosszban vagyok a lisztes dolgokkal, annyira, hogy nem is szeretem a tésztákat, rá sem kívánok nézni pl. péksütikre, így nem hiányzik különösebben. Kifőtt tésztákat sem szeretem, de néha azért eszem, lehet kapni kölestésztát és sok egyéb gluténmentes tésztát, de a kölesből készült kifejezetten jó ízű.
2022. szept. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hár ez nagyon érdekes! És más tünetetek van? Vagy nálatok is csak a székrekedéssel mutatkozik meg a dolog?
2022. szept. 27. 09:28
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem cöliákiás gluténérzékeny is.
2022. szept. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!