Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Menjek el orvoshoz vagy várjak?

Menjek el orvoshoz vagy várjak?

Figyelt kérdés
Holnap lesz 1 hónapja, hogy kilövettem a fülcimpámat. Sajnos voltam olyan türelmetlen, hogy 2 hét után kicseréltem az orvosi fülbevalót, mivel más barátnőim is így tettek és nekik nem volt ezzel gondjuk. Miutan egyszer kicseréltem, rá 2 napra újra kicseréltem, viszont meggondoltam magam és az előzőt raktam vissza, viszont annyira megsértettem a fülemet, hogy el kezdett vérezni, de ezek után már nem vettem újra ki, hanem így fertőtlenítettem le és azóta is kenegetem azzal, amit a piercingestől vettem. Még mindig érzem annál a fülemnél, hogy fáj egy kicsit, ha megnyomom,mintha az a lyuk nagyobb is lenne a másik fulemhez kepest, normális ez?

márc. 26. 01:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyógyszertári alkohollal törölgesd meg a füledet (a fémet is), kend be vazelinnel (a fémet is), rakd vissza az orvosi fülbevalót és hagyd bent amíg el nem múlik (mozgatásra) a fájdalom. Időnként húzd ki (ne vedd ki), kend be alkohollal, vazelinnel és forgasd. Amíg nem gyógyul be a seb addig nyers lesz a hús és fájni fog. Ha kiveszed és nem raksz bele semmit, összenő a hús a porccal együtt.


Ha sokáig nem hordasz fülbevalót, akkor megint csak összenőhet, ezért javaslom a legvékonyabb fültágító tüskét (ékszeresnél, piercingesnél, tetováló szalonban kapható) amit időnként áttolhatsz a füleden, jobban kitágíthatod vele a lyukat! (ha feszül-fáj csak addig)


Mindent amit a füledbe dugsz, moss le, kezeld le alkohollal, akkor nem lesz semmi baj! A vazelin sebre jó! A két legjobb cucc!


[link] (legalsó)

márc. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyógyszertár


[link]

[link]

márc. 26. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!🥰
márc. 26. 14:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Szívesen! Még annyi hogy rengeteg fülbevalóm, piercingem volt, magamnak is szúrtam, szóval gyakorlott ember vagyok, ahogy mondani szokták "öreg motoros"! 🙂
márc. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amúgy a 18G (1,2mm - az utolsó előtti legvastagabb) RÓZSASZÍN orvosi tűvel (EH-tű/egyszer használatos tű) is tudsz magadnak szúrni ha bátor vagy, na az nem nagyon fog benőni, jobban átviszi mint a fülbelövő pisztoly. Én az orromat is csináltam vele, hát az kegyetlen volt mert ugye az orr az egyik legérzékenyebb, érzéstelenítőm (lidokain) pedig nem nagyon volt! Az már tényleg a nagyon bátor embereknek való! Vastag a porc, fájdalmas, vérzik, stb. De a mai napig nem nőtt be úgy átlyukasztotta! 👍 Mindig a felületre merőlegesen kell szúrni ahol kinézted, nagyon precízen, nagyon pontosan, orrnál úgy hogy az orrlukadon még ki tud tolni a tűt! 🙂 (de mondom, ez a legfájdalmasabb) Természetesen a fület is átviszi, de igazából mindent! 🙂 Elő-utókezelést mindig alkohollal és vazelinnel csináltam amióta az eszemet tudom! 👍 Az ezüst ékszereket szappanos vízzel tisztítom-mosom le, de a szódabikarbónás víz is jó!


[link]

[link]

[link]

[link]

márc. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!