Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A lisztérzékenyek mit esznek...

A lisztérzékenyek mit esznek kenyér helyett?

Figyelt kérdés

2013. máj. 21. 10:18
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm mindenkinek!
2013. máj. 22. 12:45
 12/21 anonim ***** válasza:

Szia

A schar kukoricalisztből készült kenyér nagyon finom.

Amilyen kenyereket normál üzletekbe árulnak azok ehetetlneke szerintem.

De ha vesztek rizs vagy kukorica lisztet ,keresel egy jó kenyér receptet és otthon is meg tudod csinálni:))

2013. máj. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
Maguk sütik a kenyeret megfelelő lisztből. Illetve kukoricapehely, meg azért főtt kaját elég változatosan tudnak fogyasztani. Meg amit még én hallottam, az a puffasztott rizs felvágottal.
2013. máj. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

igen:)

és a glutén-mentes abonett is nagyon finom felvágottal szerintem:)

2013. máj. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
A feleségem lisztérzékeny. Ma már gyakorlatilag minden elérhető a bioboltokban, kenyér, tészták, a kakaós csigáig bezárólag minden gluténmentes lisztekből előállítva. Sőt, jobb éttermek is kezdenek odafigyelni erre, egyre több helyen kínálnak gluténmentes ételeket, desszerteket is. Az igaz viszont, hogy ezek a termékek jóval drágábbak is a hagyományosnál.
2013. máj. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 glutenfree válasza:
A paleo dieta nagyon egeszseges; azonban akik nem tudnak megvalni a kulonbozo kemenyito es gluten tart. magoktol, azoknak egyszeru megoldas a csiraztatas, majd szaritas es orles. Ugyanis a csiraztatas folyaman a magban levo kemenyito es gluten jeletosen csokken, a mag atalakul novennye, igy azt mint zoldseg dolgozza fel a szervezet.Igy lehet kesziteni az un. zoldsegkenyeret.
2013. máj. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Ez nagyon érdekes, erről még nem is hallottam.

Köszönök minden ötletet!

2013. máj. 29. 13:51
 18/21 anonim ***** válasza:
Lisztérzékenyek természetesen glutén tartalmú magok csiráit sem fogyaszthatják! Se búza, se árpa, se rozs csirát, mert annak is van glutén tartalma, hiába kevesebb! Aki hobbiból paleo diétázik, az megeheti, de a lisztérzékenyek nem. A mi diétánk nem hobbi és nem lehet kicsit sem "mellé enni"!
2013. máj. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Paleóban sem lehet mellé enni, megjegyzés a tőlem.
2013. máj. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

szia!

én lisztérzékeny vagyok és nem régen fedeztem fel a spar gluténmentes termékei közt a kenyeret. azt kell, hogy mondjam eddig a legjobb amit vettem!

hatalmas előnye hogy egyenként be van csomagolva 2-2 szelet kenyér, így nem kell folyton kidobálni a megszáradt kenyeret amit nem eszik meg az ember mert oylan rossz az íze (én így voltam vele). nem olcsó, 1000ft/500g de nagyon jók az összetevői, sok féle liszt van benne és a csomag egyik fele lenmagos a másik napraforgó tehát nem egy tápanyagtalan sz.r mint a többi.

2013. aug. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!