Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lisztérzékenyek nektek milyen...

Lisztérzékenyek nektek milyen fajta kenyér vált be?

Figyelt kérdés

Vagy ha otthon sütitek akkor milyen lisztből?

(most kezdtem a diétát)



2013. febr. 15. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Kukorica v rizsliszt vagy a kettő keveréke
2013. febr. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Alapvetően, megragadhatja az ember a lehetőséget, ha már végre rájött hogy a glutén valóban egy baromira káros anyag (legalábbis az emberi szervezetnek), akkor más keményítőforrásoktól is tartózkodik (kukorica, rizs, krumpli..).


De, alapvetően kukoricából vagy rizsből lehet ételt készíteni anélkül hogy rosszul lennél. De ez még mindig okozhat később elhízást, cukorbetegséget, szív-érrendszeri betegségeket..


Kipréselt, őrölt lenmagból, mandulából, mákból, kókuszból (stb.) szoktak kenyértésztát készíteni, ezek keményítőben is szegények, de nem mondható el, hogy már-már gyanúsan túl olcsók..

2013. febr. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Privit küldtem.


Én schar-beiker keverékből sütöm, burgonyapehellyel, amaránttal turbózva. Finom :)

2013. febr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszi:))
2013. febr. 17. 09:44
 5/10 anonim ***** válasza:

Schar-beiker-ből a legfinomabb.

Szilikon kenyérsütő formában sütöm a sütőben.

25 dkg liszt, 2,5 dl víz,vagy tej, 2,5 dkg friss élesztő, 2 kanál étolaj és só.Összekeverem és 2 percig felverem, majd kiolajozott sütőformába teszem. Ha megkelt l8o fokon 25 percig sütöm.

2013. febr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszi:)

valószínű hogy schar lisztből fogjuk mert az a fajta kenyér ízlik a legjobban

2013. febr. 20. 14:41
 7/10 anonim válasza:
zia ! Mi sokat probälkoztunk hogy valami nagyon hasonlo izüt ällagut tudjunk kesziteni - mert a kisfiamnäl 6 evesen derült ki hogy az. Ö nehezen viselte a mäs izü ällagu kenyereket mert autista. Nekem a gyerekorvosunk adta ezt a receptet mivel az ö kislänya is cölikäliäs. A schär liszt jo alapanyag - de sajnos mäsnapra kemeny lesz es ehetetlen. Ezzel olyan kenyeret tudsz sütni ami 3-4 napig ehetö! 25dkg glutenix falusikenyerpor 5 dkg schär b liszt tk so , 12dkg elesztö , 300ml langyos viz ,pici cukor ebbe szetmorzsolva az elesztö, 3 evökanäl oliva olaj- ebben felfuttatod az elesztöt- keverötälban kb 3 percig keverögeppel kevered - nem muszäj dagasztokarral en is a mäsikkal szoktam. Sütöpapirt beleteszed a formäba- kikened oliva olajjal beleteszed a masszät. 40 percig sütöben 40 fokon kelesztem- ugy hogy kis tälba vizet teszek a sütöbe. Igy nem szärad ki. Utäna ketszäz fokra felmelegitem es onnantol hogy elerte - 40-45 percig sütöm. Sütes vege elött 15 perccel megkenem olajjal a tetejet h szint kapjon. Nem sütöm legkeveresesben - mert szärazabb lenne. De kinek mi välik be . Probäld ki ezt is nem bänod meg . Üdv
2013. márc. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én mindig pirítva eszem őket :D Glutenixet sajnos nem tudok használni, mert kiütéses leszek tőle :(
2013. márc. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ilyet meg sohasem hallottam hogy glutenixtöl valaki kiüteses lenne. A kisfiam kb 60 fele etelallergenre reagäl szoval hyper erzekeny es egy eve ezt eszi - näla semmi . Illetve a gyermekorvosunk länyänäl sem. Persze nem vagyunk egyformäk.
2013. márc. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szia!

én lisztérzékeny vagyok és nem régen fedeztem fel a spar gluténmentes termékei közt a kenyeret. azt kell, hogy mondjam eddig a legjobb amit vettem!

hatalmas előnye hogy egyenként be van csomagolva 2-2 szelet kenyér, így nem kell folyton kidobálni a megszáradt kenyeret amit nem eszik meg az ember mert oylan rossz az íze (én így voltam vele). nem olcsó, 1000ft/500g de nagyon jók az összetevői, sok féle liszt van benne és a csomag egyik fele lenmagos a másik napraforgó tehát nem egy tápanyagtalan sz.r mint a többi.

2013. aug. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!