Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ezüst nyakláncot viselhet...

Ezüst nyakláncot viselhet fémallergiás egyén? Vagy csak orvosi acélt?

Figyelt kérdés
2015. okt. 8. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Csak orvosi acélt. És azt is csak steril kivitelben.
2015. okt. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
52%

viselhet

aranyat, ezüstöt, fehér aranyat mind viselhet

2015. okt. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van bizonyos fokig fémallergiám. Kiütések, vakaródzás, stb. Az arannyal nincs gondom. Az ezüsttel pár nap után eltűntek a pöttyök, stb. Szerintem ki kell próbálni, milyen fokú az allergiád.
2015. okt. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Én amúgy nem vagyok allergiás ilyesmikre, de pl az ezüst fülbevalót nem bírom, szóval szerintem nagyon egyénfüggő
2015. okt. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kecskeméten, hol van oan ékszeres, ahol vissza adják az árát, ha nem bírja a bőröm? természetesen a láncot is visszaadom :)
2015. okt. 8. 21:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Kislányom fémallergiás, kizárólag az aranyat bírja a bőre.
2015. okt. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen üzletet nem fogsz találni. Próbálj valami olcsó ezüst láncot venni próbára.
2015. okt. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem van fémallergiám, és épp ezeket az orvosi fémeket nem bírom. Az aranyat tökéletesen tolerálom, ezüstből a fülbevaló néhány nap után viszket, de a lánccal nem volt gindom, igaz, csak alkalmilag hordom. E6üstlánca sokaknak van, nem tudaz kölcsönkérni pár napra a családból?
2015. okt. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Nekem is fémallergiám van, DE nem mindenki egyforma!!! Én használhatok bizsu ékszereket is, amennyiben nem nikkelezett a fém része. Viszont vannak olyan emberek is, akik kifejezetten csak az aranyat bírja elviselni. Nem mindegy az sem, hogy milyen fémmel ötvözik az aranyat, vagy az ezüstöt. Ezt a karátszámból és az árából tudod kideríteni. Hogy konkrétan milyen fémmel van ötvözve, azt elvileg az eladóknak tudni kellene, de nem biztos, hogy minden ékszereladó tud segíteni. Allergiatesztet kellene csináltatnod, hogy kiderüljön, hogy milyen fém a ludas. Sajnos az nem jó, ha családtagok nyakláncait próbálod fel, mert nem tudni, hogy hol vette, de ha tudod is, nem biztos, hogy ugyanolyan ötvözetű nyakláncot tudsz venni. De próba, szerencse. Ajánlani tudom az átlátszó körömlakkot. Ha veszel egy nyakláncot és allergiás reakció lép fel, ha lefested a szemeket körömlakkal, persze átlátszóval, akkor nem közvetlenül a fém érintkezik a bőröddel, így nem okoz problémát sem. Ha mégsem vagy biztos benne, akkor vásárolhatsz is ezüst nyakláncot. Ha allergiás vagy rá, akkor van 3 napod, hogy kiderüljön, ugyanis ennyi időn belül elállhatsz a vásárlástól, így ha nem jó, akkor visszaviheted, és kötelesek visszaadni az árát, vagy kicserélni egy másikra. De azért vásárlás előtt nem árt rákérdezni, és a blokkot mindenféleképp megőrizni. Remélem tudtam segíteni. További kellemes napot! :)
2015. okt. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!