Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergia ellen valami, ami...

Allergia ellen valami, ami nem a hagyományos gyógyszerek?

Figyelt kérdés
Szörnyen szenvedek az allergiától leginkabb augusztusban a parlagfű szezonban, Rengeteg féle antihisztamint, szemcseppet , orrsprayt kipróbáltam de semmi sem hatott szinte semmit. Próbáltam csak akut esetben szedni, próbáltam előtte már jó egy hónappal elkezdeni szedni és használni őket de szinte semmi hasznuk. Valaki nem tud más hatásosabb módszert ?
2016. febr. 20. 00:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Akkor minek írsz ide, ha nem árulod el egy gyógynövény nevét...? Ami csodaszer, mindenkinek segít, bioboltokban is kapható...


Én meg természetgyógyászhoz nem akarok járni képzeld el, mert apámat csúnyán átverték. Kapott egy olyan homeopátiás gyógynövénykrémet, ami elvileg hat a lábfájására. A krém hatása egyre érződött, egyre jobban görcsölt tőle a lába. Egy hét után nem tudott ráállni a lábára, annyira durva hatása volt. Miután orvossal egyeztetve abbahagyta elmúltak a görcsök. Szóval a gyógynövényekkel is vigyázni kell, sokszor nem lehet tudni pontosan milyen hatóanyag és milyen dózisban van bennük. Általában nem lehet túladagolni, de igen is okozhat problémákat. A gyógynövényeknek megvan a szerepük a gyógyításban, ez teljesen normális. Csak tudni kell őket a helyükön kezelni. Általában tünetek enyhítésére, és hosszútávú kezelésekhez, vagy kiegészítőként adva nagyon is jók... de komolyabb problémák esetén, nem- vagy kiszámíthatatlan a működésük.


Szóval nyugodtan leírhatod milyen gyógynövényről van szó, sokan szeretnének kigyógyulni az allergiából. így nekem csak egy Várhegyi reklámnak tűnik az egész, konkrét növénynév nélkül. Ahhoz hogy megtudjam, be kell jelentkeznem hozzá, vagy meg kell vegyem a könyvét?

2016. febr. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ja és az allergiások pedig különösen vigyázzanak a gyógynövényekkel, teákkal és virágkivonatokkal... ha éppenséggel keresztallergiád van valamelyik szerre, esetleg magára a növényre, akkor súlyos allergiás reakciókat válthat ki...


Anyum ajándékba kapott egy természetgyógyász által ajánlott gyógynövényes krémet a karjára, mert eléggé viszketős ekcémás száraz bőrű. Olyan szinten belobbant a bőre a karján, hogy brutális volt. Megvannak róla a fotók... Ez 100%, hogy masszív csalánkiütés. Fenistillel kellett kezelni, de sokat nem ért...

2016. febr. 21. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Egyébként érdekes ez a pollen tabletta. Csupán 5000 Ft, nekem nagyon tápkiegészítő maffia gyanús sajnos. Csomagolt virágpor. tényleg allergiásoknak a legjobb masszív adag virágpor...


Van tudományosan megalapozott allergénkezelés, de ott gyakran injekciókban adják és nagyon kis emelkedő dózisokban. Sajnos sok siker általában csak a méhméreg allergiánál hat, a virágpor allergia annyira összetett reakció, hogy nem lehet nagyon így kezelni.


A méregdrága probiotikumokról pedig most kezdenek jönni a bizonyítékok, hogy a nagyrészük szart sem ér. Oké, antibiotikum kezelés után talán, de amúgy a nagyrészük el sem éri a bélflórát. Helyes, változatos étrend sokkal többet érhet, mint kidobunk egy valag pénzt bioszarságokra. Mondom ezt úgy, hogy sajnos én is tízezreket csesztem el ilyen olyan táplálékkiegészító maffia által forgalmazott biobaromságokra, probiotikumokra stb... Természetesen hatástalan volt mindegyik.

2016. febr. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Egyébként ezen nagyon röhögök...

A pollen tabletta használati utasításánál ez áll:


"Az Aloe géllel párosítva hatékony segítséget nyújthat az allergiás panaszok enyhítésében vagy akár tünetmentessé tételében. "


"Figyelmeztetés: a virágpor az arra érzékeny egyéneknél allergiát válthat ki.

Virágporra allergiások a terméket nem fogyaszthatják."


Csak én érzek itt egy kis ellentmondást? :D

2016. febr. 21. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A gyógynövényekkel tényleg vigyázni kell, mert a nem megfelelő, nem megfelelő ideig és nem megfelelő mennyiségben használtak sok problémát tudnak okozni.


Akkor lett volna Várhegyis reklám, ha leírom a növényt, ami kapható a boltokban.

Viszont nem véletlenül írtam le csak a Várhegyi nevét. Ha valaki a neten rákeres a nevére és a parlagfűre, egyértelműen meg fogja találni. Viszont akkor valószínűleg olvasni is fog róla és nem csak megveszi és bekapkodja összevissza.


Ellentmondásnak tűnhet a virágporos figyelmeztetés, de nem az. Ezek a növények a nyílt természetben nőnek. A légáramlat viszi a levegőben a kül. virágporokat, amik megtapadhatnak bármilyen növényen.

Akármilyen kis mennyiségben tartalmaznak esetleg virágport, a gyártó cég saját magát védi ezzel a felirattal, mert ha valakinek súlyos virágpor allergiája van és ettől lesz egy allergiás történése, akkor a cég mossa a kezeit, hiszen ráírta a készítményre a virágport...

2016. febr. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Én meg természetgyógyászhoz nem akarok járni képzeld el, mert apámat csúnyán átverték. Kapott egy olyan homeopátiás gyógynövénykrémet, ami elvileg hat a lábfájására. A krém hatása egyre érződött, egyre jobban görcsölt tőle a lába. Egy hét után nem tudott ráállni a lábára, annyira durva hatása volt. Miután orvossal egyeztetve abbahagyta elmúltak a görcsök. Szóval a gyógynövényekkel is vigyázni kell, sokszor nem lehet tudni pontosan milyen hatóanyag és milyen dózisban van bennük."


Ehhez a dologhoz csak ennyit tennék hozzá:


[link]


Dr Zacher Gábor toxikológus főorvos szerint:


"Nemrég arra figyelmeztettek neves szakemberek, hogy sok gyógyszer kevésbé hatékony, mint amennyire annak gondoltuk. A szakértők azt állítják, hogy túl gyakran kapnak a betegek kevésbé hatásos, sőt sokszor inkább ártalmas gyógyszereket. A nagy gyógyszeripari cégeknek ugyanis - a minél nagyobb profit érdekében - óriási befolyása van abban, hogy milyen gyógyszereket írnak fel nekünk.

Egyes becslések szerint a vényköteles gyógyszerek a harmadik legnagyobb halálokozók a rák és a szívbetegségek után. A legnagyobb veszélyben azok lehetnek, akik több orvosságot is szednek párhuzamosan. Ugyanis minél több gyógyszert szed valaki, annál több esély van arra, hogy mellékhatások fognak fellépni. Ezeket a tüneteket azonban félreértelmezhetik az orvosok, amire újabb pirulákat írhatnak fel.


Az ördögi körnek pedig akár halál is lehet a vége."


Szóval csak óvatosan azokkal a gyógyszerekkel, tudod sokkal több kritika van ezen a területen mint amiket te támadsz.... A természetgyógyászatot nem kellene összekeverni a hatástalan kamu dolgokkal...


Inkább természetes úton gyógyítom magam, ja és nem érdekel a homeopátia ugyanis rohadtul semmi köze a természetgyógyászathoz se a jósműsoroknak....


A természetgyógyászathoz az akupunktúra, akupresszúra, orvosi gyógymasszázs, reflexológia, jóga, gyógytorna tartozik inkább és a gyógynövény terápiák és a fűszerek és még sorolhatnám a többi dolgot amiket egyébként te is beviszel a szervezetedbe, akár tetszik akár nem....


Ja és kínában és indiában, tibetben és még sok keleti országban gyógynövényekkel gyógyítják magukat az emberek és természetes gyógymódokkal és érdekes módon szinte ezen a területen vannak a legmagasabb életkorok és a legtöbb ember aki él, biztos véletlen...


Üdv egy Orvosi Gyógymasszőr-Fizioterapeuta.... :)

2016. márc. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!