Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem nevetséges ez az EU-s...

Nem nevetséges ez az EU-s kereszteshadjárat a hagyományos lámpaizzók ellen?

Figyelt kérdés

Ezek az új technikájú izzók (kompakt fénycső, LED stb.) nekem egyszerűen nem jöttek be, a fényük nem olyan meleg, hangulatos, mint a hagyományos izzólámpáé, hiába vannak "meleg fehér"-nek feltüntetve.


Most az EU-nak nem mindegy, ha én pár száz forinttal több villanyszámlát fizetek és cserébe este nem úgy fest a nappalim, mint egy iroda vagy egy hullaház?



2015. márc. 8. 01:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom, nekünk LED van a konyhában és elég jó.

Szerintem spórolni akarnak a dologgal.


[link]

2015. márc. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 BlackSword ***** válasza:
84%
Nem az a lényeg, hogy Te mennyit fizetsz, hanem az energia alőállításához felhasznált erőforrás a lényeg, illetve az ebből termelődő háros anyag kibocsátás... De nálunk a két 24-es takarékos szebb és erősebb fényt ad, mint a régi hagyományos 100-as, és a felét sem fogyasztja...
2015. márc. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor válassz egy olyan energiatakarékos izzót, aminek más a színhőmérséklete! Egyébként én maximálisan meg vagyok elégedve az energiatakarékos izzókkal, ott ahol régebben egy 60W-os izzószálas volt, most elég egy kb.11W-ot "evő" is, ráadásul a tartósságukat össze nem lehet hasonlítani, az izzószálasakat szinte kéthavonta kellett cserélgetni, a mostani izzók közül van, ami már két és fél éve működik gond nélkül, a "legfiatalabb" is már 14 hónapos, pedig nem valami ultramárkás termékek, csak olcsó nyolcszáz forintos "tescos" izzók.

Egyébként meg gondolkodjunk nagyban, az országban van 4300000 háztartás, ha csak minden háztartás egyetlen 60W-os izzót éget folyamatosan (nyilván ilyen nincs, de most számoljunk így, hiszen van, hogy egyszerre több lámpa világít, máskor meg egy sem), akkor az országosan szinten 2.26TWh fogyasztás, ha ezt a 60W-os izzót 11W-os energiatakarékosra cseréljük, akkor csak 0.413TWh! Ez 1.847TWh megtakarítás évente! Összehasonlításképp a paksi négy blokk évente átlag 14.6-15TWh-t termel, tehát láthatod, hogy ez az 1.847tera egyáltalán nem kis megtakarítás az ország szempontjából! Hát még az egész EU 28 tagállamát nézzük.

De ha vigasztal speciális építkezéseken használt izzószálas égőket továbbra is lehet kapni, csak drágák, vagy szimplán kirándulj át Szerbiába.

Egyébként régebben ugyanilyen ellenérzés volt a kis fogyasztású kocsikkal szemben is például az amcsiknál, mert ők szerették elmondani, hogy 100km-en 18 litert eszik a verda (jó tudom ott mérföld van meg gallon, de az összehasonlítás kedvéért áttettem a mi mértékegységeinkbe.)

Idővel szerintem azt is el fogják felejteni az emberek, hogy volt olyan, hogy izzószálas égő, ahogy ma már némafilmek iránt is kevesen éreznek nosztalgiát...

2015. márc. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
15%

az eu mindent tönkre akar tenni, ami jó! tiszta gonosz barom bagázs!

aki ezeket kitalálja el kellene kergetni az antarktiszra!

2015. márc. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
71%

Nevetséges, "kereszteshadjárat"? Azért mert neked nem jött be.

Ahha!

Szerintem a kérdés feltevési módja a nevetséges és nyomorúságos. De nem lehetünk egyformák.

2015. márc. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%
# BlackSword - hagyd, ő nem megérteni akarja, hanem pampogni.
2015. márc. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
5%
78 százalékos, sajnos az eu "kereszteshadjáratot" indított a magyar nép ellen! ezt csak a nagyon elfogult pinkvilágba élő libsik nem látják be!
2015. márc. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%

Nem rosszak az energiatakarékos izzók, csak nem szabad olcsó "teszkósat" venni belőlük, mert az valóban katasztrófa. Múltkor egy ilyen teszkós energiatakarékos izzóval egy halászlevet nem tudtunk megfőzni a garázsban, mert annyira nem láttunk tőle. Tény és való hogy kicsit drága egy normális (2-3-4 ezer forint is lehet) de rövid időn belül visszahozza az árát.


Nekem még a hagyományos izzóim vannak. Lassan tervezem a cseréjüket, viszont ha már lecserélem akkor "okosizzókat" veszek. 8.5W-ot fogyaszt + a kommunikációra elmegy 2.5-3W. Illetve tudom optimalizálni hogy mikor milyen fényerővel világítson, tehát még ezen is lehet spórolni.


Viszont az megdönthetetlen tény hogy a hagyományos izzóknak áll a legközelebb a spektruma a naphoz. Ennyire közel a hagyományos izzón kívül egy mesterséges fényforrás sem áll. Ez pl. munkavédelem szempontjából a munkahely megvilágítása esetén jelentősen figyelembe kell venni. Ott általában kombinált megvilágítást szoktak használni.


Továbbá a közérzetünk is jobb hogy ha a nap fényéhez hasonló spektrumú izzót választunk. Egy normális energiatakarékos izzó már kielégítő spektrumon tud működni.

2015. márc. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%

Jé én eddig úgy tudtam, hogy a zsidók akarják kiirtani a magyarságot, ó várj gondolom Brüsszel judeobolsevistaliberálcionnácik irányítása alatt áll, akik a kompakt fénycsövek meg LED izzók segítségével akarják terméketlenné tenni a magyar nőket, miközben a cigányságot a 2700K-es fényforrás szaporodásra ingerli :-)

Juj, szerintem maradjunk a chemtrailnél, még az is sokkal komolyabb elmélet...

2015. márc. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%
Még jó pár évig lehet hagyományos "körtés" égőt venni.
2015. márc. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!