Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen hagyományos módokon...

Milyen hagyományos módokon lehet küzdeni a depresszió ellen?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy jó rá az orbáncfűtea meg a sportolás, vannak még esetleg valami hatásos módok, amivel enyhíteni lehet rajta?
2012. szept. 27. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Mozdulj ki otthonról, ha bent süppedsz a szobában sose szeded össze magad. Menj ki, sétálj sokat a szabad levegőn, találkozz emberekkel, hallgass zenét, olvass önsegítő könyveket, alkoss, játssz állatokkal, vagy ami feldob kicsit. A lényeg, hogy tegyél ellene.
2012. szept. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Aha, hát szoktam minden nap sétálni, de tény, hogy egy kicsit sokat vagyok bent és egyedül, de nincsenek ismerőseim, így nincs kivel találkoznom, ha kimegyek, nem tudok mit tenni a sétán kívül.
2012. szept. 27. 21:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgy van, mozgás a friss levegőn (séta nem elég!!! Minumum kocogás,nordic walking), azt is társaságban! Vannak természetjáró klubok meg minden.

Alkotás szuper ötlet, azt is próbáld társaságban, nézz a kultúrházban kerámiát vagy valami.

Most rövidülnek a nappalok, ez veszélyes a depresszióra hajlamosoknál, ki kell használni a fényes órákat, s kint mozogni a szabadban.

Társas programok, mozizás, nevetés, tánc, zene...


Nincsenek barátaid? Majd lesznek, mondom, nézd meg a helyi kultúrkínálatot, táncháztól kreatívig, színjátszóig mindent. A közös hobbi hoz a legjobban össze.

2012. szept. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
mindezek mellett édesség! Nutella és csoki hatásos! De a lényeg hogy pihend ki ezt az időszakot! Nézz tv-t, olyan sorozatokat, amik a szpichológiával foglalkoznak! Egy hónap és rendben leszel, ha formába hozod magad, de kell egy "pihenő stádium" is.. lehet kimerültél! Ha minden kötél szakad gyógyszerhez kell fordulnod, amelyeket a szpichiátrián írnak fel, de az már tényleg a legvégső dolog!
2012. szept. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fénykúra hatásos, különösen a korai órák napsütése.

A nevetés szerotonint termel. Kezdj el nevetni, és 5 percig abba se hagyd. Ne mondd, hogy nem lehet. Ha próbálod, menni fog.

Ha vannak öngyilkos gondolataid, akkor azonnal menj orvoshoz.

A depresszió betegség és annyiban hasonlít az aidshoz, hogy pont az beteg, aminek gyógyítani kellene.

Egy tüdőgyulladásos nagyot nézne, ha azt hallaná, hogy:

-Pattanj fel, mit vacakolsz itt, nyomd le a lázad, szüntesd meg a gyulladást és legyél egészséges!-

Szóval tudom, hogy nehéz.

Azért, ha ilyesmin töröd a fejed, hogy régen is éltek emberek, pont itt jártak, keltek, ahol mi is. Ez a nagy fa látta is őket kiskorában.

Az ő idejük már lejárt, sőt az enyém is lejár lassan.

De ez még az én időm.

Még tehetek valamit.

Ekkor már könnyebb elkezdeni azt a fekvőtámaszt. Vagy a kocogást.

Sok idő kell hozzá, sok apró kis győzelem, de ki lehet belőle lábalni.

Az első feltétel, hogy bocsáss meg magadnak és szeresd magad a hibáiddal együtt.

Jó még a lazításos tréning is...

2012. okt. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2012. okt. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!