Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tejcukor érzékenység okozhat...

A tejcukor érzékenység okozhat olyan rosszullétet mint egy ájulás?

Figyelt kérdés
Egyik lány az osztályunkból rosszul lett a suliban pár napja. Annyit láttunk rajta, hogy hirtelen teljesen elgyengült és gyakorlatilag elájult. Másnap azt mondta, hogy valószínűleg olyat evett, amit nem szabad neki, merthogy tejcukor érzékenysége van. Ez tényleg okozhat ilyen rosszullétet??? 18L

2015. jan. 17. 10:24
 1/3 anonim válasza:

Én tejfehérje érzékeny vagyok, de tapasztalatból mondom, hogy ez bizony allergiás roham volt mert - ahogy te is mondtad - olyat evett amit nem lett volna szabad. Ilyenkor az immunrendszer eszeveszetten elkezdi valahogy eltávolítani a mérget a szervezetből - ebben az esetben a bevitt tejszármazékot - és bizony lehetnek ilyen tünetek; ilyenkor az a legjobb ha minél hamarabb kiürül a szervezetből, akármennyire is viszolygunk a gondolattól ha a szükség úgy hozza, lehet meg kell hánytatni, vagy ha régebb óta van a szervezetében a tej akkor jobb ha hashajtóval kihajtjuk, mert minél tovább marad a belekben (mert ilyenkor gyakori ám a szorulás is) annál jobban legyengíti az illetőt és tovább mérgezi. Egy ilyen eset után jobb ha sok vitamint eszik, mert ezek az allergiás rohamok bizony úgy hathatnak az ember szervezetére, mintha 2 hétig tüdőgyulladással nyomta volna az ágyat; magyarán ahogyan már korábban is fogalmaztam, legyengíti az ember immunrendszerét.

Egyébként azt hallottam hogy a laktóz (=tejcukor) érzékenységre már vannak tabletták amelyeket étkezés előtt bevéve semlegesíti az allergiás tüneteket és így szabadon ehet akármit. Remélem segytettem :D


Még valami! Azért figyeljetek oda mit eszik mert nekem is (már reflexből jön) hogy ha elém tesznek valamit mindig megkérdem miből/hogyan készült, vagy el kell olvasni a bolti élelmiszerek csomagolásait, főleg az édességeknéz és egyéb rágcsálnivalóknál.

2015. jan. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megesik.


Mondjuk tejcukrot, tejfehérjét akkor sem kellene enni, ha valaki még nem tudja magáról, hogy érzékeny.


És akkor kevesebb beteg ember lenne, kevesebb duci lány írna gyakorikérdéseken fogyókúra rovatba.. és elsősorban: kevesebb beteg ember lenne.

2015. jan. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Már régi kérdés de azért válaszolok.


Én is laktóz érzékeny vagyok. Vettem be tabit is kaja előtt de túl sokat ettem belőle. Igy később gyomorgörcsöm volt 3-4 órán keresztül. Utána mentem volna arcot mosni de a fürdő előtt elájultam. Szóval igen ellehet ájulni tőle.

Lány vagyok, mégse vagyok kövér 55kg-val 170cm-vel.

2019. jún. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!