Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Milyen tünetei vannak a...

Milyen tünetei vannak a laktózérzékenységnek, ha valaki tejet iszik?

Figyelt kérdés
Nem tudom, jó helyre írtam-e ki a kérdést, de arra lennék kíváncsi, milyen tüneteket produkál egy laktózérzékeny embernél, ha tejet iszik? Van-e különbség kevés és sok tej fogyasztása között? És mit tehet az, aki imádja a tejet, de laktózérzékennyé válik?

2017. okt. 19. 07:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ja, és ujjaim körül csupa seb volt, meg az arcom is teli volt sebekkel, amik azonnal elmúltak, hogy abbahagytam a tejivást.
2017. okt. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Atyaég miket tud ez okozni. Akkor hétvégére marad a sör :D


Tényleg, létezik olyan hogy alkoholallergia?

2017. okt. 19. 12:43
 13/18 anonim válasza:
Szia! Amit írtak: haspuffadás, hasmenés, görcsös hasfájás - egyéni, kinél mennyire súlyosak a tünetek. Háziorvos el tud küldeni kivizsgálásra, de ez nem feltétlenül fizetős. Kórházak gasztro osztályán csinálnak laktózterhelést, ennek menetét itt megtalálod: [link] Plusz ezen az oldalon sok hasznos infot találsz. Amit nem szoktak reklámozni: a kivizsgálás nagyon erős hasmenést is okozhat, szóval erre érdemes lelkileg felkészülni. Ami miatt érdemes megcsináltatni: a legjobb laktáztabletta receptre féláron van, a háziorvos viszont csak akkor írhatja fel, ha megvan a kivizsgálás. Egyébként otthon is megoldhatod: éhgyomorra nagyadag tejfölös túró három deci tejjel. Aztán maradj aznap otthon...
2017. okt. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"Egyébként otthon is megoldhatod: éhgyomorra nagyadag tejfölös túró három deci tejjel. Aztán maradj aznap otthon..."


Köszönöm a tippet, szerintem ezt ki is próbálom. Az baj, ha több tejet iszom majd hozzá? :D (Költői kérdés volt, az is viccből - bár azért nem mernék megesküdni hogy nem így lesz :D)


Magában kell, vagy keverhetek bele cukrot is? Elég édesszájú vagyok, a túró meg a tejföl viszont eléggé savanykás. De azért szeretem mindkettőt :)

2017. okt. 20. 14:01
 15/18 anonim válasza:
Cukor nélkül jobb lenne, de ezzel csak annyival vagy előrébb, hogy erősebb lesz a gyanú, hogy laktózérzékenységed van. A kórházi kivizsgálás az igazi, akkor jár a recept is a laktáztabira. A kivizsgálás a délelőttödet tuti elviszi, ha hasmenésed lesz,akkor a délutánodat is.
2017. okt. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Amint írtad,hogy naponta fél egy liter tejet is megiszol és azután jelentkezik a hasmenés néha. Tudod minden ember ennyi mennyiségtől fosna ,nem csak te. Szerintem semmi bajod nem lenne,ha megálnnál mondjuk napi 3-4 dl tejnél.

Én is ennyit ittam régen ,mint te és ment a hasam folyamatosan ,sok idő után esett le,hogy kicsit sok tejet iszom. De semmi bajom,ha pl pár dl lecsúszik. Valamint helyettesítettem laktózmentes tejjel,abbül kicsit többet tudok meginni hasmenés nélkül.

Minden ember érzkéeny rá ekkora mennyiség mellett! Az összes ismerősöm,barátom,rokonom ezt mondja,hogy jaa persze ő is ha fosni akar jó sok tejet iszik! Nem találkoztam még olyannal aki ne fosna ennyi tejtől. PErsze lehet,hogy kibírod egy -két alaklommal,de egy hét ilyen kúra után garantált a wc.

2017. okt. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

"Minden ember érzkéeny rá ekkora mennyiség mellett! Az összes ismerősöm,barátom,rokonom ezt mondja,hogy jaa persze ő is ha fosni akar jó sok tejet iszik! Nem találkoztam még olyannal aki ne fosna ennyi tejtől. PErsze lehet,hogy kibírod egy -két alaklommal,de egy hét ilyen kúra után garantált a wc."


Hát igazából a fél liter az inkább a minimum, átlagban egy-másfél liter minden további leszalad napi szinten. Mellé még joghurt, kefir olykor, sajt, tejföl kajába, vagy túró, és egyebek, gyakorlatilag bármilyen tejtermék. És ez nem egy-két hetes intervallumban, hanem bő 30 éve folyamatosan. És nem igazán volt gond az emésztésemmel eddig sosem, sem a székletemmel, puffadni sem puffadtam szinte sosem. Pont ezért szeretném kideríteni, hogy tényleg valami kialakulóban lévő tejallergiám lenne, vagy csak a korral járó alapvető emésztési változások kezdenek kínozni?

2017. okt. 26. 12:46
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha van rá időd és pénzed akkor vizsáltasd ki. Ha nincs időd és a pénzed is máshová tennéd egyszerű tanácsom az,hogy fél liternél ne igyál többet és minden rendben lesz :D
2017. okt. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!