Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Refluxtól nehézlégzés és...

Refluxtól nehézlégzés és levegővételkor szorító érzés a mellkasban, mintha nem mindig tudnék elég levegőhöz jutni?

Figyelt kérdés

2019. aug. 13. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem előfordult ilyen refluxtól. Bár én alaposan kivizsgáltattam magam kardiológussal is. Néha segít ha behúzott hassal veszek mély levegőket.
2019. aug. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, nekem ugyanez a probléma, szívdobogás érzéssel néha, gondolom a nehézlégzés miatt. EKG volt , kardiológia időpont csak október elején :D ( megkértem már vagy egy hónapja). Savlekötő bevétele után mindig jobb de a háziorvos állítja,hogy ez mem reflux. De nem érdekel,hogy nincs időpontom a héten elmegyek a gasztroenterológushiz már ezzel,mert rohadt idegesítő és kétségbeejtő.
2019. aug. 13. 22:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnálom, megértem :(

Nekem nagyon sokszor volt szívinfarktus szerű tünet refluxtól. Vagy százszor voltam emiatt ügyeleten... Egy ideig a vényköteles Pantoprazolt szedtem, jó is volt, meg nem is. Most átálltam a Gavisconra, mentolos rágótabletta, hát kegyetlen íze van. Ez is olyan so-so... Jó is, nem is. Egyébként én a pilzusomra is szedek gyógyszert mert magától kB 100. Betalocot eszek napi 3 x 10 mg. Bár nekem a pánik is rátett a pilzusomra.

2019. aug. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnálom! Nekem ízlik a Gaviscon és jó is!:D Most jutottam el dokihoz, kaptam savlekotot egy hónapra es a biztonság kedvéért elküldött tüdőgyógyászat lra, addig szedem a savlekotot. :) Remélem semmi baj nem lesz es csak a fránya reflux újult ki. Háidoki simán elhajtott,hogy amiatt nem lehet.
2019. aug. 16. 14:31
 5/5 Anowind ***** válasza:

Szia kérdező!

Én a szegycsontnál érzek olyklor fájdalmat és mély lélegzet vételnél fordul elő, hogy szorít a mellkasom és időnként be is dobban valami. Lüktetésszerűnek élem meg. Bizarr dolog.

Főleg az a baj, ha valaki csak erre figyel mert már olyan tüneteket is érezhet amit valójában észre sem venne máskor.

Egyébként mi miatt alakulhatott ki a refluxod? Nekem egészen biztosan a hasi elhízás okozta. Megoldás: Fogyjak le 8-10 kilót. Hasból.

Üdv. Anowind

2019. aug. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!