Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Rákos lennék? Nehézlégzés.

Rákos lennék? Nehézlégzés.

Figyelt kérdés

Mostanában elég sok "betegség hullám" söpört rajtam végig, kezdve refluxtól, a szívszúrásig.

Nem régiben voltam orvossal a szívszúrás ügyében, meg említettem a nehézlégzést is, ami már minimum 2 hete fent áll.

Csináltak ekgt, vérnyomásomat megnézték, de minden rendben volt, viszont kaptam Betaloc-ot.

További szürésben nem vettem részt, esetleg érdemes lenne elmenni? Az a baj közelednek az ünnepek és valószínűleg nem lesz körzeti orvos a jövőhéten, hogy kérjek beutalót.

(egyébként szedtem nyugtatót is, mivel elég erős szorongásaim/pánikrohamaim vannak).

Csinálgattam légzéstechnikákat is, de mintha kevés lenne az oxigén nem megy le olyan mélyre ami jól esne.

Remélem értitek.

Egyébként emelett dohányzok is, próbálom csökkenteni a napi adagot. (max 10 szál/nap)

Emellet elég sokat vagyok egyedül is.



#rák #reflux #szív #hátfájás #nehézlégzés #szívszúrás #szorító érzés a mellkasban pánik
2017. dec. 19. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szinte biztos, hogy az összes tünetedet a szorongás okozza. Ha egy ideig szedted a nyugtatót, de kihagyod, vagy letetted, akkor lehetnek ezek elvonási tünetek is.

A légszomj, sóhajtozás, ásítozás (álmosság nélkül) tipikus feszültség tünet.

2017. dec. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon régen letettem kb 6-7 éve már, és most kezdtem el újra, hogy előjöttek ezek a tünetek.

(az utóbbi időben meghalt, egy hozzám közel álló személy, talán emiatt jött újra elő?)

2017. dec. 19. 17:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly fél évig szorított a mellkasom, éjjelente kiugrott a szívem, nappal szédelegtem, agresszív voltam, kimerült. Idegek...
2017. dec. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Idegek? Te is depresszív/pánikbeteg vagy?

Találtál rá megoldtást?

2017. dec. 19. 19:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, én is. Vizsgaidőszak előtt voltam és nem vagyok már tizenéves. Túlterheltem magamat.


Megoldás a megelőzés. Semmiképp sem szabad túlterhelnem magamat. Nagyon fontos a lazítás. Nekem pl. a mozgás is segít.


Csak vidám dolgokkal foglalkozom, mert azt is megfigyeltem, hogy egy nagyon idegőrlő vagy csúnya videó is le tud nyomni. Ezeket kerülöm és ha érzem hogy valamitől már megint kezdődik, akkor azonnal belevágok valami nagyobb elfoglaltságba vagy vidám filmbe. Ilyenkor kell egyből belendülni vagy lazítani helyzettől függően, hogy be uralkodjon el.


Gyógyszerhez sosem nyúltam, nem is tervezem. Egyszer sem bántam meg.

2017. dec. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, én sem vagyok már sajnos, ezzel én is így vagyok, hogy egy rossz videó is feltud zaklatani, egyből érzem, hogy nehezebben veszem a levegőt mint azelőtt.

Hát remélem igazatok van, és valóban csak a pánik, bár nem tudom miért, ha minden nap ugyan azt csinálom.

2017. dec. 19. 19:55
 7/8 anonim válasza:
Kerdezo jarsz meg erre? :)
2020. jún. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kerdezo en is tudok segiteni :)
2020. aug. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!