Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vannak itt olyanok akiknek...

Vannak itt olyanok akiknek volt/van a mainapig pánikrohama/pánikbetegsége?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok minimum pánikbeteg, az okokat nem tudom. Egyik pillanatról a másikra tört rám a pánikroham, azóta már pánikbeteg vagyok. Gomboc érzés, szédülés, menekülési késztetés stb. Voltam 2x teljes vérvételen, valamint vízelet (cukormérés) de makk egészséges vagyok. Eltérés az nincsen, mindegyik NEGATÍV)


Elsősorban azokat kérdezném, hogy akiknek volt ilyene az hogyan kűzdötte le ezt a pánikbetegséget? Mit csinált? Min változtatott? Minden érdekelne, akik már bátran felszálhatnak a buszra stb.


Azoktól is kérdezem, hogy akik mainapig ilyen helyzetben vannak azok hogy viselik?


Járok pszichiáterhez, szedek gyógyszert is, de néha érzem a pánikbetegség egyes tüneteit.


Borzalmasan rossz, nem kivánom senkinek sem......


Kérlek a negatív véleményt tartsd meg magadnak, mert teis lehetsz ilyen helyzetben.


Köszi!


22/F



2020. jan. 26. 10:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Pedig meg sem néztem előtte a videót! Úgy látom, más is hasonló következtetéseket vont le, mint én, és ennek nagyon örülök, mert bizonyítja, hogy ez egy járható út! ;)
2020. jan. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Hm
2020. jan. 28. 18:04
 13/23 anonim válasza:

Szia. Pszichiáter mellett pszichológushoz nem jársz?

Ő pszichoterápiával segít és abban is segít hogy kiderítse az okot.

2020. jan. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Utolsó: Még nem járok, de szeretnék menni de0ahol én élek rettentően nehéz találni Tb alapon pszichologust. Ha van időd írj rám, gondolom van tapasztalatod a pszichoterápiával.
2020. jan. 29. 17:36
 15/23 A kérdező kommentje:
?
2020. jan. 30. 09:36
 16/23 anonim válasza:

Szia! Én is voltam pánikbeteg. Nagyon rossz volt mivel én busszal jártam suliba és mikor ott jött rám azt hittem megbolondulok és minden egyes nap este úgy feküdtem le hogy jaj holnap megint buszra kell ülni. De ez bárhol rám jött a bolt közepén. Volt mikor iskolába óráról mentem ki a wcre. Vagy bárhol. Nekem az miatt is volt hogy féltem a hányástól és minden nap ezen stresszeltem hogy mi lesz ha hánynom kell. Ezek mind pszihés betegségek. És rájöttem hogy nem érdekel mivan nem fogom szorongásba élni az életem. Felszívtam magam és mondtam hogy nem érdekel ha hányni kell akkor hányok nem tudok mit tenni majd elmúlik és ahogy ezt mondtam a roham elmúlt és ha előjött legközelebb akkor mindig mondtam a jó dolgokat hogy minden rendben van stb. És így elmúltak. Néha van hogy előjön de akkor mindig elterelem a figyelmem és elmúlik. És most már nagyon örülök hogy ezt leküzdöttem gyógyszer nélkül. Egyébként javaslom neked is a citromfű teát jó stresszre nyugtalanságra,szorongásra, sőt még gyomorpanaszokra is! Hallgass motivációkat. És ne feledd minden fejben dől el! Remélem tudtam segíteni!


Egy gyógyúlt pánikbeteg!

2020. jan. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Utolsó: Jó neked! :/
2020. jan. 30. 21:53
 18/23 anonim válasza:
Előző vagyok de azt nem írtam le hogy voltak a stressztől össze vissza nyílalt a hasamnál egyszer itt fájt egyszer ott, de akkor is mindig mondtam hogy ez is csak pszihés és elmúlt meg volt hogy egy papírra rajzoltam egy nagy fekete kört hogy az a pánik és összegyűrtem és jól messzire eldobtam és ilyenkor tudtam hogy már elment mert eldobtam nekem ez is segített. Meg vettem illóolajokat. Pl:a borsmenta jó szorángásra is és az mindig magamnál volt szóval bárhogy rengeteg technika van amivel le lehet küzdeni én sokat is sírtam depressziós is voltam volt mikor kimentem a vasúthoz a sín alá de mégis vissza jöttem és azt mondtam nem érdekel leküzdöm. Tudom hogy nagyon rossz. De le lehet küzdeni hidd el. Úgyhogy fel a fejjel! Van kiút.
2020. jan. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Ha úgy van írd le pv-be hogy neked hogy sikerült, mert érdekelne. Lehet ma nem válaszolok, de írni fogok.
2020. jan. 30. 22:02
 20/23 anonim ***** válasza:

Én kb 1 évig voltam pánikbeteg, édesapám halála után jött ki rajtam. Mielőtt egyetemre mentem az előtti nyáron hunyt el és hát ez meg az egyetemi stressz végül pánikbetegségben eredményezett. Nekem a sport nagyon sokat segített, a meditáció, az hogy próbáltam mindig elterelni a figyelmem ha éreztem ezt a szorító, szorongó érzést, illetve ha néha csak kibőgtem magam. Sok applikáció is van már amik meglepően jó praktikákat adhatnak, nekem azok is nagyon sokat segítettek. Illetve abbahagytam a sulit 1 év után, 1 évet kihagytam és másik szakra jelentkeztem újra. Szerencsére nekem nem kellet orvoshoz fordulnom, vagyis inkább úgy mondanám hogy nem fordultam, lehet kellett volna, sőt valószínű. A legfontosabb a figyelemelterelés ilyenkor, hogy az agyad ne a pánikolásra tudjon koncentrálni, ennek több módszere is van utána tudsz nézni, én telefonos applikációkat használtam ilyenkor, illetve azokat a tippeket amiket ott írnak/mutatnak. Valószínűleg nem tudtam sokat segíteni, de azért jobbulást kívánok neked, lesz jobb hidd el!


21/L

2020. febr. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!