Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 11 hetes,2 napos várandós...

11 hetes,2 napos várandós vagyok, aki álmatlansággal, légszomjjal küzd. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
3 napja nem alszom éjjel. Folyton, ahogy elszenderedek valami mintha felriasztana, légszomjam van, főleg mikor elhatározom, hogy na.. megpróbálok elaludni. A tegnap aludtam egy keveset nap közben(nem volt semmi bajom, tudtam aludni), de félek, hogy a babával így valami baj lesz. Kb egy hete alszom nehezen, de most durvult el ilyen szinten. Az orvosommal is beszéltem(legközelebb ápr. 6-án kell menjek vizsgálatra), felírt Sedatif PC-t és hársfateát, de nem használ. Egyfolytában sirok már harom napja és nem tudom ez meddig húzodik igy .... nem tudom mit csináljak. Menjek valamilyen orvoshoz, vagy még várjak, hátha elmúlik? Tudom, hogy másképp kéne hozzá állnom a dologhoz, de egyszerűen nem sikerül, mivel mégha pozitív gondolatokkal is fekszem le(egyszer sikerült), ez a hirtelen felriadás akkor is jelen van. És akárhányszor elszenderedem egy éjszaka alatt, minden alkalommal felriadok.

2020. márc. 28. 03:40
 1/4 anonim válasza:
Szerintem hívd ki az orvost, lehet, hogy koronavírus.
2020. márc. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Előző vagyok: mi a helyzet? Nem pánikkeltésként írtam az előzőt. Van akinél enyhe tüneteket okoz, légzési nehézséget, fáradtságot, mellkasi nehézséget. És az eddigi tapasztalatok alapján a babára nincs hatással. Kevés olyan betegség van, ami képes lenni bántani egy babát ^^
2020. márc. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Légszomjnál a lényeg, hogy ne gyorsan és felületesen lélegezz, hanem próbálj koncentráltan lassan és mélyen lélegezni.
2020. ápr. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Amióta abba hagytam a progeszteron pótlást rendeződtek az alvási nehézségeim. Nem tudom van-e összefüggés, de jelentősen jobban alszom, amióta nem szedem a progeszteront(valaki említette, hogy a túl sok progeszteronnak lehet ilyen következménye is.) Már csak a vizelési inger kelt fel éjjel, vagy ha éppen rosszul fekszem. Jól vagyunk, szerencsére. Köszönöm a választ. :)
2020. ápr. 21. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!