Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fáradtság. Ennek van köze a...

Fáradtság. Ennek van köze a bezártsághoz? Milyen hiányom lehet, vagy mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A bezártság alapból nem szokott megviselni. Most sem lelkileg van bajom. Egyszerűen fáradt vagyok. Csörög az ébresztő, és nem tudok felkelni. Pedig idő szerint kialszom magamat. Hőmérséklet rendben van, nincs túl meleg, se hideg. Nem alszom másképp, mint korábban, amikor kipihent voltam.

Ez után pedig egész nap be vagyok fásulva, és nincs energiám a feladataimhoz.


Hogyan kaphatom vissza az energiáimat?


pluszinfók:

Milyen mostanában az életem: Amúgy is álláskereső vagyok, így nem mozdultam ki nagyon már január óta. Pár hetente túrázunk, szóval az D vitaminnak és mozgásnak elég kell legyen, úgy gondolom. Meg bevásárlás van 3 naponta. Enni is eszek mindenfélét. Hús, hüvelyesek, zöldségek, gyümölcslevek, banán, tejtermékek, gabonák (TK zsemle, zab), tészták. Folyadékból megvan a napi 3 liter. Szóval így nem látom, hogy hiányom lehetne.

Nem értem.


A probléma még az, hogy vizsgaidőszak jön (mondjuk ezek a koronavizsgák... ctrl+c, ctrl+v.., levelező képzés), meg folyamatosan jelentkeznem kell hirdetésekre, cégekhez munkalehetőség miatt (Utóbbi nagyon a személyiségem ellen van, mert nem vagyok értékesítő, és ugye álláskereséskor meg ilyen feladatokat kell csinálni, értékesíteni kell a munkaerőmet, ez így rengeteg energiát felemészt belőlem, de eddig tudtam csinálni, szóval most is tudnom kellene). Ehhez kell az energia, ami most valamiért nincs meg.

Tény, hogy 4 hónapja ezt csinálom, lényegében hétvége nélkül 12-14 órázom a gép előtt. De ez az, hogy ettől még kielégítem a mozgásigényem, és meg van minden, ami eddig is volt.


Gyógyszereket nem szedek, mindenem egészséges. Káros szokásom nincsen (se kávé, se alkohol, se cigi, se semmi).


kb 2 hete van ez az állapot. Egy hetet teljesen pihentem már, és nem foglalkoztam semelyik feladatommal, hátha csak pihenésre van szükségem, más elfoglaltságra. De nem hozott helyre semmit. Max pár órát tudok "dolgozni", aztán nincs több energiám rá.


Tehát stresszes szakasz, ez igaz, de élvezem, és motivál. Kimerítő tehát, de jó stresszt éreztem eddig. Nem olyan dolog, amit ne lehetne éveken át csinálni. Most mégis ez van.



Fogalmam sincs milyen eredetű ez a dolog.

Köszönöm a segítséget előre is!


27f



2020. máj. 8. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez szimpla tavaszi fáradtság, csak most a bezártság miatt jobban megérzed.
2020. máj. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pár hetente túrázol, ez semmire nem elég, naponta kellene a friss levegőn mozognod, legalább sétálni. Túl sokat ülsz a gép előtt, és stresszelsz is, mindkettő fáraszt.
2020. máj. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A tavaszi fáradtság nagyon illik rám. Az lesz. Ha meg nem, az kiderül most már. Ez a hétvége akkor még pihi lesz.
2020. máj. 8. 23:19
 4/5 A kérdező kommentje:
Most kezdek egyre jobban lenni, minden nap egyre több dologra van erőm megint. Nem csinálok semmit sem másképpen, mint eddig. Furcsa ez nagyon 🤷‍♂️
2020. máj. 14. 17:56
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Remélem jobban leszel idővel! Szerintem a karantén nem kedvez a közérzetednek!
2020. máj. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!