Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az egészségem fontosabb vagy...

Az egészségem fontosabb vagy az alakom?

Figyelt kérdés

174 cm magas 16 éves lány vagyok, koplalással lefogytam ~50 kg-ra. Érzem ugyan hogy vékonyabb vagyok, viszont még-még-még törékenyebb alakra vágyom...

Szüleim szerint az egészséges/ideális testsúly az 55 kg lenne és magammal ellentétben ők már kórosan sovanynak látnak. Persze én a hízásra (és eleve az evésre) gondolni sem bírok:/


1. Életkorom/magasságom függvényében kb 52 kiló az nem sok?

2. Ideális-e az 55? Lehetek-e ezzel a súllyal igazán vékony vagy csak olyan átlagos/normal?!



2020. jún. 25. 22:23
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Egy régi ismerősünk dietetikus, vele beszélgettünk az egészségem illetve a táplálkozás kapcsán.


Pszichológushoz (még) továbbra sem mentünk, bár egyre jobban kezd elegem lenni abból, hogy mindig saját magamat kell rendbe hoznom..


Időközben a helyzet rengeteget romlott. A kedvem, a gondolataim, a testképem, a hozzaallasom az evéshez, a kenyszerességek. Mindez az eveszavarnak köszönhető. Már egy ideje sejtettem de nem mondtam úgy igazán sosem ki: anorexia. Anyukám szerint csak holmi menstéget keresek és a neten összeolvasom a hülyeségeket..mivel mint említettem azóta sem látott szakember aki diagnózist felállíthatott volna.


A fejbeli atkkattanas úgymond megtörtént, küzdök nap nap után de harcolok. Van ami javul, van ami kevésbé pl a kerdes kiírása óta fogytam további 2 kilogrammot.

A hízás gondolatától továbbra sem érzem magamat nyugodtnak, nem tudom fogom-e valaha igazán akar h viszont fogyni nem szeretnék semmiképpen.

2020. júl. 31. 01:01
 12/12 A kérdező kommentje:
Habár nem eszek sokat, és csak az “egészséges” ételek esnek úgy-ahogy jól (értsd: mást csak akkor eszek meg ha muszáj) próbálok minél többféle fontos vitamint és ásványi anyagot bevinni
2020. júl. 31. 01:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!