Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől van, hogy próbálom...

Mitől van, hogy próbálom magam nyugtatni, és csak feljebb megy a pulzusom vagy a vérnyomásom?

Figyelt kérdés
Számítottam rá, hogy rossz hírt fogok kapni, ezért próbáltam magam nyugtatni, hogy nehogy magamnak ártsak. Mitől van az, hogy mégis majd kiugrott a szívem ahelyett, hogy higgadtan kezeltem volna a helyzetet? Esetleg van valami módszer arra, hogy ez ne történjen meg? Nem akarok szívrohamot kapni vagy ilyenek..Az előbb vettem be magnéziumot, de ezen kívül még biztos van valami módszer. Nyugtatót semmiképp ne ajánljon senki, mert nem élek ilyenekkel. Szeretnék higgadt lenni a váratlan helyzetekben is.

2020. aug. 3. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbálj meg tudatosan a levegővételre figyelni. Egyenletesen ne kapkodva csináld. Orron át belégzés, szájon át kifújás. Belégzéskor próbáld a levegőt a has felé préselni. Eleinte nem baj ha nem megy . Egy idő után menni fog, semmi másra ne figyelj ilyenkor ha lehet. Elalvás előtt is segít ez a módszer. :)
2020. aug. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1-es módszere briliáns. Mindazonáltal nem árt előtte 3 mély levegő. Olyan mély, amilyet csak elbír a tüdő. Ez egy azonnali stresszoldó.

Mellesleg az ilyen önnyugtatás során borítékolható a kudarc, hiszen arra figyelsz, arra koncentrálsz, hogy mi NE történjen.

2020. aug. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De épp ezaz, hogy tudatosan arra figyeltem, és csak mégjobban vert a szívem. :( nem lehet hogy túl magas vagy az adrenalin vagy túl alacsony a kortizolszintem? Nem értek hozzá annyira, de sajnos azt tudom, hogy mindig is nagyon stresszes voltam. Ha csak a nevemet kimondták hirtelen mondjuk az iskolában, egyből felment a vérnyomásom. Lehet ez ellen tenni valamit a légzéstechnikán kívül?
2020. aug. 3. 16:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérlek fordulj orvosodhoz ő az aki ezen segíthet, sajnos félre értettelek azt hittem ez egy ritka alkalom. A légzéstechnika tényleg segíthet bizonyos mértékben, de mint írod ezek szerint már az iskolában is voltak problémáid.

Az hogy mi magas ill. alacsony érték nálad és hogyan befolyásol nem itt kell eldönteni, sem találgatni.

Bátran fordulj szakemberhez mert csak nyersz vele.

2020. aug. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!