Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az orvosom a magas vérnyomásom...

Az orvosom a magas vérnyomásomat megállapítva azt tanácsolta, hogy naponta sportoljak, de ha sportolok, akkor csak feljebb viszem a vérnyomásomat nem?

Figyelt kérdés
21/L
2010. aug. 12. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is ennyi idős vagyok, nekem is ez a problémám. Én képtelen vagyok sportolni, mert átmenetileg úgy fáj a fejem és szédülök, hogy majd meg halok, ráadásul a tenziós migrénem is kijön. Én étrendet váltottam (diétázom), az nagyon jót tett. 21/L
2010. aug. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2010. aug. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok, nálam ez mind volt:


* megszédülés, gyengeségérzés,

* ájulásérzés,

* hirtelen elsápadás,

* erőteljes izzadás,

* sápadt, fehér bőr izzadással,

* zavartság.

2010. aug. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosnak van igaza. Hosszú távon csak egészséges életmóddal változtathatod meg.


Ne erős sportra gondolj. Kezdj el futni, szépen fokozatosan. Pl: 1 héten át csak napi 10 percet, a következő héten 20-at és így tovább, hogy ne azonnal terheld meg a szervezeted.


A sok fokhagyma is csodára képes.

2010. aug. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Borzasztó...nektek pszihológus,sok munka kell és egy kis ész akkor megérted miről beszél az orvos! Addig meg...sajnáld magad...
2010. aug. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
12:43!!! A tenziós migrén egyik VEZETŐ oka a mozgásszegény áletmód! Punnyadj tovább , jót fog tenni...és várd a csodát! Amúgy én is magasvérnyomásos vagyok ,kezdtem 170-180al,szobabicikli napi 10percről lett napi 1-1.5 óra! Sok séta ...jelenleg 115-130 között vannak az értékeim! Jó punnyadást,ja és a fejem sem fáj negyedannyit mint előtte!:)
2010. aug. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
1 vagyok. Én csak azt mondtam, hogy a diétát mindenképp ajánlom, de a kardiót az elején csak mértékkel, okoska. Tudod egyáltalán milyen rossz ez? Nekem már a szemem is tönkrement miatta...
2010. aug. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
figyu én 40 éves vagyok magasvérnyomással,22 évesen diagnosztizálták nem sírtam tettem amit tenni kell és nem panaszkodtam hogy "tudod milyen rossz ez?" jaj istenem még sajnálni foglak ...a harmadik gyerekemet 235/110-el vették el és nem panaszkodtam akkor sem pedig nagyon váratlanul ért! Egy kicsit/ nagyon/ szedjétek össze magatokat és ne sírjatok hanem OLDJÁTOK MEG !!!
2010. aug. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

a 77%-os válaszoló elég keményen fogalmazott, de maximálisan igaza van. Bíznod kell az orvosban, hidd el, ha lassan, fokozatosan terheled magad, a szíved is erősödni fog, csökkenni fog a vérnyomásod.


Nem kell azonnal lefutnod a maratonit, de a Balatont sem kell átúsznod! Egyszerűen válts uszodabérletet és menj el hetente minimum 3x fél-egy órára, szépen, komótosan tempózgass, mindig amíg jól esik, plusz 1 hosszt. Nemsokára egyre többet bírsz majd. Ugyanígy, kezdj el gyalogolni: először csak szállj le egy megállóval hamarabb a buszról/villamosról, vagy parkold le a kocsit három sarokkal messzebb. Aztán esténként elmehetsz egy kiadós sétára, amit hamarosan kocogással kombinálhatsz. Kocogni is addig kell, amíg jól esik, plusz 1 utcasarok :). Meg fogsz döbbenni a változásoktól! Megerősödsz kívül-belül, tele leszel energiával, csökken a vérnyomásod, jobban fogsz éjszaka aludni, javul a szellemi(!!!) teljesítőképességed is! Hajrá! Minden kezdet nehéz, de ha belejössz, hiányozni fog ha csak egyetlen egyszer is ki kell valamiért hagynod a mozgást.

2010. aug. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mégis miért kérdőjelezed meg az orvosod tanácsát? Ha kételyed van ezzel kapcsolatban miért nem kérdezted meg tőle akkor és ott, amikor ezt tanácsolta. Biztosan szívesen elmagyarázta volna.

A sportolóknak nincsenek vérnyomás problémái, ez nem véletlen. Az egyik, ami hajlamosít hypertoniára az a MOZGÁSSZEGÉNY ÉLETMÓD! Nézz csak utána bátran!

Igyál elég folyadékot és kevés sót fogyassz!

2010. aug. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!