Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudnám magam felpörgetn...

Hogyan tudnám magam felpörgetni?egyben szoktam meginni 2 kávét,de nem tudok felpörögni,pedig muszáj lenne

Figyelt kérdés
Nem érzem a koffein hatását,ha energiaitalt iszom (tudom nem egészséges),akkor is fáradt vagyok,pedig muszáj lenne felpörögnöm az egyetemen.
2020. szept. 7. 10:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Sport? Én reggelenként 15 percet sétálok (pokémonvadászat, hogy valami motiváció is legyen), sokat segít. A természetes fény színe alapján állapítja meg az agy, hogy reggel van, és ébernek kell lenni. Ez akkor is egész jól működik, ha nem aludtam eleget (de persze érdemes inkább eleget aludni, az még jobb).


A koffeinhez hozzászokik a szervezet, és már nem hat egyáltalán, ha rendszeresen fogyasztod. Csak placebó hatása lesz. Szóval szerintem próbáld meg abbahagyni a kávé és energiaital fogyasztást, ami szenvedés lesz, de utána ha csak akkor iszol, mikor fontos helyzet van, úgy segíteni fog. Sőt, már a koffeinmentes kávé kicsi maradvány-koffeintartalma is úgy fog hatni, mint régen a rendes kávé. Én egyáltalán nem kávézom, és ezért annyira érzékeny vagyok a koffeinre, hogy már egy bögre késődélutáni kakaótól se tudok éjjel aludni.


Ezen kívül persze az életed általános rendbetétele is segít: aludj eleget, lehetőleg ugyanabban az idősávban, ne stresszelj túl sokat (mert akkor nem fogsz tudni mélyen aludni), legyen szabadidőd, mozogj eleget, táplálkozz egészségesen, ne egyél túl sok cukrot... Tudom, könnyű mondani, de ha egyszer ráálltál, akkor nem félkómásan fogod átszenvedni a napokat, gyorsabban végzel a feladataiddal és lesz időd a sportra meg a szociális kapcsolatokra is.

2020. szept. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sportolsz tobb energiad lesz

En amikor oran majdnem elaludtam akk kimentem a hideg levegore szunetbe telen v hideg kolat ittam, sokkal jobb mint a meleg kave

2020. szept. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!