Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet a depressziót...

Hogyan lehet a depressziót otthon, orvos nélkül kezelni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a legtöbb ember az orvost tanácsolná először, de sajnos arra nincs elég pénzem. Mindig is lelkileg kicsit instabil voltam. Az utóbbi 3-4 évben pedig beleestem egy depresszióba(leginkább az utolsó 1,5 évben). Próbáltam segíteni magamon, rengeteg videót megnéztem (orvost helyettesítve) és próbáltam mozogni a szabadban. Viszont szeptember óta iszonyat mélyponton vagyok. Állandóan remeg a kezem, tördelem az ujjaimat (az a durva, hogy ha nem roppan ki, addig feszegetem amíg ki nem fog, akkor is, ha már fáj), mindig piszkálok valamit. A legapróbb/legjelentéktelenebb dolgokon rágódok és állandóan magamat hibáztatom mindenért. Sokszor csak 2-3 órákat alszok, mert hajnalig ezeken agyalok. Gyakran vannak itthon sírógörcseim, ilyenkor ütöm magam és tépem a hajam. Van, hogy napokig nem eszek, mert nem vagyok éhes/elfelejtem/bűntudatom lesz és arra gondolok, hogy ha még el is hízok, akkor még vékony se leszek. Ezt is elvesztem. Ráadásul mostanában agyilag se érzem magam toppon. Kávéfüggő is lettem, (amit most már próbálok visszafogni) napi 4 kávét ittam eddig. A családunkban sajnos rengeteg depressziós volt, sokan öngyilkosak is lettek. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nekem sose fordult meg a fejemben, de nem tenném meg a családommal. Szerintem sokszor, stresszhelyzetekben szokott pánikrohamom is lenni (bár ezt nem tudom, hogy lehet e annak nevezni). Ilyenkor még jobban remeg a kezem-lábam, gyorsan veszem a levegőt, az agyam letompul, sírhatnékom van és a szívverésem felgyorsul. Nem szeretek senkivel se az érzéseimről beszélni, mert olyankor is ezek a tünetek jelentkeznek és legszívesebben elfutnék. Most pályaválasztás előtt semmihez, ami érdekel, nem érzem magam elég jónak. Soha nem fogok semmire se jutni és fogalmam sincs mi lesz velem a jövőben, ha már 18 évesen így elcseszek mindig mindent. Mit lehetne tenni orvos és nagyobb pénzösszeg kiadása nélkül, hogy ezeket megszüntessem (vagy legalább enyhítsem)?

2020. nov. 27. 00:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Gimiben iskolapszichologushoz (akkor meg nem voltam panikbeteg, csak betegesen hipochonder). Utana pedig a helyi SZTK-ba. Fel ev terapia utan mondta, hogy szerinte mostmar kell a gyogyszer, kerjek idopontot a pszichiaterhez. A terapias adag felet szedtem egy jo masfel evig. Most egy par honapja kerestem egy masik orvos maszek alapon, o pszichiater es pszichoterapeuta. A legjobb dontes volt, hogy elkezdtem hozza jarni. Elotte egy doki sem emlitett ilyet, de o borderline szemelyisegzavarral diagnosztizalt, erre kezel eleg eredmenyesen. A kiborulasomkor kerultem hozza, akkor mondta, hogy atmenetileg emeljunk az adagon, de alapjaraton o nem gyogyszerparti, a nyugtatot azonnal le is tetette velem. Szerinte nem az antidepi miatt vagyok jobban, hanem a terapia miatt, en meg ebben ketelkedek. Ugy gondolom, hogy kellett a gyogyszer nekem, mert szenvedes volt minden napom, egy-ket kivetellel, de ezek eltorpultek a rossz elmenyek mellett.
2020. nov. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
inkább azért lehetsz jobban, mert tüneti kezeléses antidepizgetés helyett megtalálta a hiba okát. S ha az tényleg bordi... sok sikert hozzá. Soha ne titkold el az előtt akivel párkapcsolatbanm, vagy közvetlen munkahelyi kapcsolatban leszel.
2020. nov. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
62%

Van néhány házi módszer, amit kipróbálhatsz. Valójában arról szól, hogy megpróbálod elhitetni magaddal, hogy tavasz van. Süt a Nap - sok a sárga szín. Nyílnak a virágok - sok színes kép virágokról, főleg sárga és rózsaszín színben. A madarak énekelnek - madárdalokat hallgatsz Interneten. Ha nem tudsz aludni, akkor ne erőltesd az alvást.

Segíthetnek, de ha mégsem, még mindig ott az orvos.

2020. nov. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
51%
Nem írtam még a vitaminokat, szedjél multivitamint.
2020. nov. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor végtére is, az iskolapszichológus nem sokat ért, csak elmondhattad valakinek a bajaidat, nem? Vagy segített?

"Nem szeretek senkivel se az érzéseimről beszélni, mert olyankor is ezek a tünetek jelentkeznek és legszívesebben elfutnék." Emiatt kételkedem benne, hogy segíthetne nekem.

Egyébként amiket írtam, azok a pánikrohamra utalnak, vagy csak egy szimpla stresszhelyet? Ez még beletartozik a "normális" kategóriába?

2020. nov. 28. 18:11
 16/20 A kérdező kommentje:

Lenne még egy sokadik kérdésem is.

"Ráadásul mostanában agyilag se érzem magam toppon."

Hogyan lehetne elérni, hogy az érettségire, tanulmányaimra ne legyen hatással a lelki állapotom? El lehet ezt egyáltalán érni?

Van egy egyetem, egy nagyon nehéz egyetem... Ami az álmom, amióta csak az eszemet tudom. Attól tartok nem vesznek fel, olyan lehetetlennek tűnik. De ha ezt nem fogom tudni elérni, akkor az egész jövőm, amit elképzeltem széthullik. Fogalmam sincs mihez kezdhetnék egy sikertelen felvételi után. Ha ezt se érhetem el, hogyan legyek boldog a jövőmben. Mindenki hisz bennem a környezetemben, nem okozhatok csalódást. Nem akarom, hogy egy semmirekellő hülyegyereknek nézzenek. Annyira félek ettől. De mégis olyan reménytelen. Mindenki azt mondja, hogy simán megcsinálom, de ha odakerülök úgyis elszúrom. Mint mindig mindent, mert egyszerűen egy idióta vagyok.

2020. nov. 28. 18:30
 17/20 A kérdező kommentje:
Orbáncfű tea használhat?
2020. nov. 28. 18:37
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem artasz vele, de itt nem a tea lesz a megoldas. Egy cel lebegjen a szemed elott, hogy bekerulj az egyetemre. Ne azt piszkalgasd, hogy hogy fogsz vagy hogyan nem fogsz a JOVOBEN bekerulni az egyetemre, hanem hogy mit tudsz tenni most ezert, a JELENBEN. Tanulj most es kesobb raersz keseregni a rossz kedveden.. de emiatt ne engedd mar el az almodat.
2020. nov. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd már azt a hülye teát, kifogáskeresés-mismásolás. Sima csapvíznek sokkal több haszna van.
2020. nov. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. nov. 28. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!