Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha több éve kisebb megszakítás...

Ha több éve kisebb megszakításokkal otthon voltam munkanélküli, és depressziós voltam attól lehet, hogy meghülyülök?

Figyelt kérdés
Mármint, hogy nem vagyok képes arra, amire azelőtt képes voltam, nem tudok olyan szinten gondolkodni. 25/F.

#depresszió #munkanélküliség #megbutulás #demiancia
2019. jan. 16. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tudsz. Az ember mindig fejlodik idovel.

Csak akkor nem fejlodsz es hulyulsz meg ha tovabbra is ugyanugy eled az eleted. Mert ahhoz h a dolgok megvaltozzanak, neked kell valtoznod. Vagyis ha nem valtoztatsz, de elvarod h minden jobb legyen, az bizony zsakutca.

En is voktam depresszios evekig. A megoldas nem a masoktol elfordulas es nem a felejtes. Pont forditva. Meg kell "baratkozni" a rossz dolgokkal, felejtes helyett (ami ugy sem megy) kezelni kell. Tudatosan kell felretenni ugy h kozben figyelunk ra.

Kozben pedig az aggodast felreteve kell masokkal kapcsolatban lenni.

Barmilyen terveid vannak az eletben, csak annyi a dolgod h tegyel ertuk, kozben pedig ne aggodj h sikerul-e vagy sem. Csak csinald. Es ahogy megy az ido, eszreveszed h egyre konnyebb minden.

2019. jan. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1. valaszolo mindent elmondott! Persze ez a gyakorlatban tok neheznek es ijesztonek tunhet, de egyre konnyebb lesz!
2019. jan. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos, hogy a ráérős időket megtanuld értelmes dolgokkal tölteni. Ha nem csinálsz semmit vagy éertelmetlen haszontalanságokkal foglalkozol akkor lemaradsz a világ folyása elmegy melletted. Ami tudás ma elegendő 10 év múlva már kevés lesz. Amikor dolgozunk észrevétlenül fejlődünk aa napi tapasztalatok által. A munkanélküli állapot jó lehet arra is, hogy elvégezz egy OKJ-s tanfolyamot, növelve ezzel az érvényesülési esélyedet
2019. jan. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!