Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ilyen laboreredményekkel...

Ilyen laboreredményekkel milyen étrend/életmód javasolt?

Figyelt kérdés

A minap voltam laborvizsgálaton és sajnos elég rosszak lettek az eredményeim. A háziorvosom csak annyit mondott, hogy diétáznom kell. A májam elég rossz állapotban van, pedig évente 2x, ha iszom alkoholt. Viszont azt bevallom, hogy nagyon egészségtelenül étkezek és emellett még keveset is mozgok. Munkám is irodai munka, így napi 8 órát ülök, hazamegyek és otthon pedig folytatom az ülést. Szóval eléggé a szervezetem ellen vagyok, amin most szeretnék változtatni.


Ezek alapján az értékek alapján milyen diétát javasolnátok nekem? Amit nagyon sokat fogyasztok az a pizza, kakaóscsiga és chipsek meg szénsavas üdítők. Tudnátok segíteni egy olyan étrend kialakításában, amit betartva csökkenthetőek lennének ezek az értékek? Meg kellene határozni, hogy mit ehetek reggelire/tízóraira, ebédre, délután valamit ehetek-e egyáltalán? És mit ehetek vacsorára.

Előre is köszönöm a segítséget!


Ezek az értékek csillagozottak:


Glükóz: 6,2 (optimális: 3,9 - 5,5 )

Húgysav: 471 (optimális: 218-459)

CK: 299 (optimális: - 171)

LDH: 271 (optimális: 125 - 220)

GOT: 65 (optimális: 18 - 54)

GPT: 125 (optimális: 18-78)

GGT: 90 (optimális: 12 - 62)

Triglicerid: 2,37 (optimális: 0,65 - 1,85)

Koleszterin 6,0 (optimális: - 5,2)

CRP: 5,4 (optimális: 0,1 - 5,0)

Lymphocyta: 47,6% (optimális: 19 - 41)

MCHC: 36 (optimális: 33 - 35)



2021. jún. 23. 09:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Zsír és purinszegény diéta kellene. És szedj májvédő készítményt. Én ilyen eredményekkel biztos konzultálnék egy diezetikussal,írjon mintaétrendet. És vérzsírcsökkentő gyógyszer is jó lenne amíg nem megy lejjebb a triglicerid szint, ez elég magas kockazatot csinál a szívinfarktusra. Hány éves vagy, ill.milyen nemű?
2021. jún. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

31 éves vagyok, férfi.

A dietetikus jó ötlet, keresek is egyet a környéken.

Azt esetleg le tudnád írni, hogy mit szabad és mit nem szabad ennem?

2021. jún. 23. 10:30
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd,nagyjából semmi disznóhús vagy belsőség,se kv,se csoki,vagy alkohol.

Sovány csirke,hal, zöldségnél kerülni a spenótot ( purin).

Cukor miatt semmi cukros lötty, sima víz.

Rágcsákat felejtsd el.

Legalon/ silegon a májadra esetleg.

De csak mezei nővér vagyok, szóval pontosan tényleg dietetikus kellene. :)

Fiatal vagy,még könnyen visszafordítható a probléma,ha betartod amit előírnak.

2021. jún. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is dietetikus, mindenképp, de emellett nem ártana valami átfogóbb vizsgálat is hogy nincs-e még valami más is a háttérben. Pl májgyulladás. Vagy valami ételintolerancia.
2021. jún. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Full vegán étrend, ne legyen nagyon fűszerezve
2021. jún. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Gyulladást kizánám a CRP miatt. Igen csekély az emelkedés, ez mondhatni semmi. 30-as CRP-re kaptam augmentint,de azt is csak a békesség kedvéért,amúgy doki szerint még az is határeset kategória volt.

Ez sajnos az életmód es leginkább a hajlam miatt ilyen. Életmódváltás a legkézenfekvőbb megoldás.

2021. jún. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Pizza, kakaóscsiga, chips, szénsavas üdítők. Már azzal sokat teszel az egészségedért, ha csak ezeket elhagyod és elkezdesz rendszeresen mozogni, előbb mindennapi séta, aztán lehet kocogni is. (De mielőtt futni kezdesz, konzultálj róla a háziorvosoddal.)

Lehet, hogy zsírmájad van, de ez visszafordítható diétával és testmozgással.

Arról nem írtál, hogy éhgyomri volt-e a vérvétel. Mert, ha esetleg nem, a glükóz és a triglicerid lehet attól magas, hogy ettél előtte.

Azért a CRP sem jó. Ha nincs (akár minimális) gyulladás is a szervezetedben, akkor ez általában méréshatár alatti. Nem tudom, túlsúlyos vagy-e (a leírtak alapján azt gondolom, igen), az elhízással járó egyéb állapotok jellemzője, hogy egy enyhe szintű gyulladás folyamatosan fennáll a szervezetben, és ez semmiképpen sem jó.

Az utolsó két érték a teljes vérkép nélkül nem értékelhető, de valószínűleg nincs jelentősége.


Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, fehér húsokat, halat, és vizet igyál, meg limonádét.

3-5x egyél, de ha 5x, akkor a tízórai és az uzsonna nagyon könnyű legyen, hogy úgy érezd, szinte nem is ettél. Egy alma, vagy joghurt, ilyesmi.

És a fix idejű étkezések között ne nassolj!

2021. jún. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, éhgyomorra mentem laborra. Túlsúlyos is vagyok igen.

Ha nem változtatnék a táplálkozásomon az elhízáson kívül milyen következményei lennének ennek?

2021. jún. 28. 05:52
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Magas vérnyomás, cukorbetegség, idővel neuropátia, ízületi károsodás a terhelés miatt,stroke és infarktus. Ezek mind,sorban. A magas vérzsír és mert férfi vagy,emelik a rizikót.
2021. jún. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az éhgyomri 6,2-es vércukor azt jelenti, hogy már elindultál a cukorbeteggé válás útján. Ezt célszerű lenne rendszeresen ellenőrizni. Van egy HbA1c nevű vizsgálat, ami nem egy pillanatnyi állapotot mutat, hanem 2-3 hónap átlagos vércukorszintjéről ad felvilágosítást. Érdemes lenne ezt is megcsináltatni.

A triglicerid szint jól befolyásolható az étkezésed megváltoztatásával, még könnyebben is, mint a vércukor. Kevesebb étel, több mozgás. "Junk food" elhagyása.

Az elhízás önmagában csak szépséghiba lenne. A problémát a velejáró egészségügyi következmények jelentik. 9-es jól leírta.

2021. jún. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!