Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Félek a második oltástól...

Félek a második oltástól (Pfizer), mennyire leszek rosszul?

Figyelt kérdés
Az első után, amit 4 hete kaptam, olyan nyomottnak éreztem magam, émelyegtem, néha azt éreztem elájulok. Mondjuk előtte borzasztóan izgultam lehet túlpörgettem magam, úgyhogy lehet nem is az oltás okozta a galibát, arra is gyanakszom hogy érzékeny lettem az időjárás változásra mert ma is hogy egy picit fújt a szél meg langyosabb volt majd elájultam reggel melóban, a nagy kánikulában meg gond nélkül elvoltam, nem a tűszúrástól félek amúgy, a mellékhatásoktól. Van valami praktika amivel jobb lehet a közérzetem? 34/f vagyok, átlagos alkatú, nem dohányzom, nem iszom, és 2 hete újra elkezdtem edzeni is.

2021. júl. 1. 20:58
1 2
 11/13 anonim válasza:
83%

Június közepén kaptam meg a második (Pfizer) oltásom. Nyilván mindenkinek máshogyan adják be, a szervezete is máshogy reagál, stb.

Nálam, személy szerint, mindkét oltás után enyhe karfájdalom jelentkezett, de semmi több. És nem történt másként a közvetlen környezetemben sem.

Azért is kell(ene) beadatnod a második oltást is, hogy magasabb szintű ellenanyag legyen a szervezetedben. Ezáltal magadat is, valamint a családodat, barátaidat is megvéded. :)

2021. júl. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekem az elsőtől semmi bajom nem volt, de abszolút semmi.

A 2. oltás után 20 perccel rosszul lettem, olyan érzés volt, mint mikor egy gyorsan induló lift elindul veled felfelé, csak az egy pillanat azaz érzés, ez meg k.r..ra nem egy pillanat volt. Gyorsan felálltam, hogy szólok a dokinak, de ahogy felálltam, megszűnt. Gondoltam ez a meleg miatt volt, így hazamentem. Otthon már baromira levert voltam és zsizsegett a fejem, rossz érzés volt bennem és még jó párszor rám tört ez az érzés, ami az oltás után közvetlen. Megmértem a pulzusom amikor ezt éreztem, akkor 90 felett volt, amikor épp szűnt, akkor 60 körül. Azt tudni kell, hogy nálam az alap 65, ahhoz szokott, de én szedek vérnyomáscsökkentőt ami a pulzust is csökkenti, szóval amellett 65. Gyors megmértem a vérnyomásom 165/80 volt. Ami nálam szintén sok, mert mióta gyógyszert szedek s ez így van már 10 éve, azóta terhelésnél sem megy följebb 130-nál. Gyorsan be egy gyógyszer és pár óra múlva elmúlott, azonban a közérzetem továbbra is rossz volt, stressz érzés volt bennem folyamatosan. Dokitól kaptam még egy gyógyszert (vérnyomáscsökkentő), amit este kell szedjek, így normalizálódott. Eltelt pár nap és elmúltak ezek a panaszok. Visszaálltam melózni, melóztam egy hetet, az oltás napjától pontosan két hét telt el, amikor is reggel a buszról leszállva ismét ez az érzés jött belém, mint mikor a lift elindul veled felfelé. Azonnal bekaptam egy gyógyszert, majd haza. Ismét 160 felett a vérnyomás és 100 felett a pulzus. A 3. gyógyszer tudta levinni. Kaptam spray-t, amivel letudom vinni gyorsan, ha ismét jelentkezne. Egy hete hasmenés, zsong a fejem, egyfolytában pisálok, ennek okán többet iszom, nyilván, ami miatt meg sokat pisálok, szóval ördögi kör, és ökölbe van a gyomrom non-stop, értsd mint aki állandó stresszben van. Volt két nap, amikor egyfolytában fájt a mellkasom, most ez már szűnni látszik. Ma volt az első nap, hogy legalább egy pár órára megszűnt ez a stressz érzés! Néha úgy érzem, hogy leakar szakadni az orrom a helyéről, mintha valami belülről feszítene, de nem tart sokáig, fél perc, elmúlik. Azóta a doki 3x fogadott és minden nap beszélünk, szóval azt nem mondhatom, hogy nem foglalkozik velem, jövőhéten megyek laborba, covid teszt volt, az negatív, halovány fogalma sincs se neki se nekem, hogy ez mégis mi a búbánatos bánat, aki levette a tesztet, azt mondta, hogy ez allergia. Nem tom, de k... para! Ha nem veszem észre a magas vérnyomást, akkor lazán stroke-ot kapok 33 évesen. Na az aztán szép világ lenne 33 évesen megdögleni vagy megbolondulni.

Nem vagyok egyedül ezzel. Mármint ezekkel a tünetekkel igen, de mindenki másról számol be... Egy ismerősöm az 1. után is rosszul volt, a 2. oltás után remegett 3 este. Egyik rokonom szédelgett, többször össze is esett. Unokatestvéreim szintén rosszul vannak, fáradtak, levertek, az egyiknél szintén ilyen vizelési problémák. Ők mind fiatalok. Az idősebb ismerőseim 1 kivételével, semmilyen mellékhatást nem tapasztaltak.

2021. júl. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nalunk senkinek sem volt tőle semmi baja. Es az ismeretségi körömben sem. Semmi. A legrosszabb ami volt az egyikuknel egy kis láz.


12

Vizsgáltak neurológian? Húgom akkor voltak pont ilyen tünetei pár éve. Nagyfokú stressz váltja ki.

Közel egy évig szedett gyógyszereket. (Szintén magas vernyomasos évek óta. )

2021. aug. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!