Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 2009 óta fordított életmódot...

2009 óta fordított életmódot élek, befolyásolhatja ez komolyabban az egészségi állapotomat?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

lassan 12 éve már hajnal 4-5 körül fekszem le, és dél körül kelek.

Így gyakorlatilag csak 2-3 órát töltök teljes sötétségben.


Szerencsére munkámból kifolyólag megtehetem ezt. Viszont 2013 óta felerősödött nagyon a szorongásom, pánikbeteg is lettem. Amire nyugtatót kell szednem mai napig. Hiába alszom 7-8 órákat, mindig fáradtan ébredek és enervált vagyok a nap folyamán. Nem rég voltam teljes körű kardiológiai vizsgálaton, mely negatív lett. Hasi ultrahang negatív, szemfenék vizsgálat negatív. Éhgyomri cukrom kissé emelkedett ( 6.5-7.1 közötti szokott lenni ).


A kérdésem igazából az lenne, ha most a napokban visszaállnék egy este 9-10 órás fekvésre és hajnal 4-5 körüli kelésre, akkor még visszafordíthatóak lennének azok a károsodások, melyeket magamban okozhattam?


A fordított bioritmussal szerintetek öregíthettem sokat a valódi biológiai életkoromon? 36 éves leszek szeptemberben, és fejtetőmön elég rendesen megritkult a haj az utóbbi egy évben, és halántékom is nagyon megőszült. Ezért teljesen géppel felnyírom már két oldalt a hajamat és felül is csak pár milliméteresre hagyom meg. Mi a véleményetek?

Jelentősen rövidíthettem a várható élettartamon ezzel az életmóddal?

Köszönöm előre is.


36/F



2021. aug. 1. 14:23
 1/6 Senior Séf ***** válasza:
76%

Először is tudnod kell, hogy tested nem a barátod. Bármit követsz is el ellene, egyszer könyörtelenül benyújtja érte a számlát.

Ami a cirkadián ritmusodat illeti, visszafordítható állapot, de nagy valószínűséggel eddigre autoimmun betegség is társul mellé. (A pánikbetegség is erre utal.) Mellesleg az egész napodat át kell variálni.

Reggel menj a szabadba. A reggeli napfény, a friss levegő szerotoninnal ajándékoz meg, ami a nap folyamán melatoninná alakul. A melatonin ún alváshormon. Próbálj felkelés után 1 órán belül székletet produkálni. Ez a toxinok (belső stresszforrás) eltávolítása miatt fontos. Ha edzel, azt ütemezd a délelőtti órákra. Napközben iktass be néhány légzőgyakorlatot, amikor lecsillapítod az elmédet, lelassítod a pörgést. Este 10-kor takarodó, mert a szervek regenerálóódása az éjfél előtti órákban zajlik. Alvás előtt legalább egy órával már ne gépezz, ne buzeráld a telefont se, mert a monitorok kék fénye is stresszforrásként funkcionál és a stresszre kortizolválasszal reagál a mellékveséd. A kortizol egy antistresszhormon, és a melatonin antagonistája.

Csak mellesleg jegyzem meg, hogy én magam is évtizedekig két és fél órát aludtam naponta, és még qurvára élveztem is, hogy mindenre van iidőm! örültem, hogy míg más ember az élete egyharmadát átalussza, én adott idő alatt sokkal többet élek. Nem tudtam, hogy mindezt csak a kórosan megemelkedett kortizolszintem okozza. Tavaly szeptemberben váltottam életmódot, és kb februárra normalizálódott az alvásom.

2021. aug. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2021. aug. 3. 14:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Komolyabb egészségügyi károsodásokat nem írtál tehát egyáltalán nem késő egészségesebbé váltani .

Az elkrdett cukrod azt jelzi higy inzulin rezisztenciád van (IR) . Ez a cukorbetegség előszobája. Még nem késő visszafordítani. Nekünk férjemmel elég volt elhagyi a cukrot, legalábbis nagyon ritkán eszünk.

Az ő szülés korral jár, a hajritkulás is normális lehet bizonyos kor után pláne férfiaknál. Azért szerintem vegyél vitamint rá, a Revalidot tudom ajánlani. Ha vitamin gondod van az biztos segít a hajadon. Ha nem akkor nem az a baj. Hajcseppeket is pribálhatsz e mellett (Varga, dr Immun). Akkor kell aggódni csak ha foltos hajhullásod van vagy egyszerre hullik ki sok. Akkor viszont bőrgyógyász.

A tested pedig öregszik. Ezt tudomásul kell venni. Akkor is ha éjszaka alszol, akkor is ha nappal. Viszont mivel nappal alszol ami plusz stressz a szervezetednek. Az éjszakai életmód köztudottan sokat kivesz az emberekből. Ha tudsz válts

2021. aug. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3-as, köszönöm a hasznos választ és a segítséget. 12 éve élek már így, ilyen berögződés lett nálam. De ez mindenképpen jó jel, hogy még nem késő. Gondolom legrosszabb esetben 5 évet elvehettem a várható élettartamomból ezzel. :)
2021. aug. 4. 12:27
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
Nem a várható élettartamod rövidülése aggasszon kérdező, hanem az életminőséged romlása. Borítékolhatóak az autoimmun betegség tünetei, melyekkel szemben jelen pillanatban az orvosi protokoll valóban csak tüneti kezelést tud alkalmazni.
2021. aug. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát igen. Lehet hogy elélsz 70-80 éves korodig, de nem mindegy higy ezt hogyan. Fájdalmakkal, marék gyogyszerrel szedve a napot, vagy csak mondjuk vérnyomás csökkentő szedsz pl ami az időseknek mindig kell.

Ezért nem tudom mit csinálsz éjszaka hogy nem alszol de pl ha iszol akkor a hasnyálmirigy, májad és veséd érdekében csökkentsd csak ünnepnapokra. Ha cigizel akkor a szíved és a tudőd érdekében szokjál le stb...

2021. aug. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!