Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy tudnám magam rávenni a...

Hogy tudnám magam rávenni a zuhanyzásra? Van, hogy hetekig nem zuhanyzom. Azt hiszem idén még csak egyszer zuhanyoztam. Lehet lusta vagyok rá, meg ha belegondolok, hogy rögtön utána fázni fogok, kiráz a hideg.

Figyelt kérdés
Nő vagyok, egyébként nem vagyok büdös, a környezetem nem is sejti, pár naponta vagy ha valahova mennem kell megmosom a hónaljam meg alul és a lábam.

2022. jan. 22. 21:51
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy a 10 -es is írja. Ezt csak te nem èrzed. Mindenki más igen. Hiába tiszta a ruha rajtad, a bőröd illata èrzik. Vegyèl egy hősugàrzót, tedd be a fürdőbe. Engedj előre vizet, csinálj gőzt. Nem fogsz fàzni.
2022. jan. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Köszi, de én még nyári melegben is tartok az érzéstől, hogy mosakodás után fázom egy-két percig. Amikor vizes a bőr még melegben is didergek utána egy kis ideig. De biztos nem ez a fő ok, nem tudom mi lehet, ha rágodolok, hogy mosakodni kéne, úgy vagyok vele, jaj ne, majd legközelebb. Mint egy macska... Ritkán járok mostanában társaságba, itthon vagyok, de szerintem nem érzik, mert ha találkozom valakivel, megmosom a hónaljam, alul és a lábam, hogy ne legyek büdös. A nyakamba parfümöt fújok :) De a törzsemet, karjaimat, lábszáramat, nyakamat elég nehezemre esik rávenni magam, hogy megmossam. Aki naponta mosakszik vagy gyakran, nem esik nehezére rávenni magát? Mert nekem eléggé, és szeretnék rajta valahogy változtatni.
2022. jan. 23. 08:12
 13/40 Humor Herold ***** válasza:
84%

Nekem rutin a napi fürdés.Egyszerűen benne van a napi programomba,teljesen természetes.Olyan mint a sz.rás .Talán egy kétszer fordult elő velem életembe hogy kamaszként annyira részeg voltam hogy hazaérve beestem úgy az ágyba.De ettől az egy két kivételtől eltekintve mindig,minden áldott nap megvan a napi rutin,reggel alapvető mosakodás,este fürdés.

Azon kell elgondolkodnod hogy ez lustaság nálad...vagy esetleg valami fóbia?

Minden másban is jellemző rád hogy nehezen szánod rá magad és lusta vagy? Mondjuk rend,tisztaság,takarítás? Vagy minden más téren "normálisan" élsz?

2022. jan. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
94%
Neked az 1700as évek Franciaországában kellene élned, ott szoktak mosakodás helyett parfümöt használni. Hidd el, hogy érzik, főleg a bepállott testszag keveredése a parfümmel nem szívderítő. Nincs módszer, egyszerűen ráveszed magad, hogy muszáj, pár hét alatt beépül a napi rutinodba, onnan megszokod. Én az edzéssel vagyok így, nehéz rávenni magam, ráadásul itthon edzek, de előírtam magamnak egy minimumot, ami 50 kalória (350 légnyomás lábanként} a lépcsőző gépen és 8-10000 lépés, plusz 60 hasizom. Heti 2x teljes erősítő edzés. Nem könnyű, de nem akarok korai csontritkulást, elhízást, 0 állóképességet, szóval a célomra gondolok és megcsinálom.
2022. jan. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy valami fóbia lenne, nem tudom, csak azt érzem, hogy nincs kedvem hozzá, mintha valami tortúra lenne. Mondjuk a takarítást, portörlést sem viszem túlzásba. De a ruháim, edényeim szép tiszták. Úgy tudom a karok, lábszárak, törzs nem büdösödik, így ezek mosását nem sürgettem. A kritikus részeket szoktam megmosni, de azt is csak leginkább akkor, ha találkozom valakivel. Az arcomat is ritkán mosom meg, egy-két hetente. Nem is krémezem. A bőröm egyébként nem csúnya.
2022. jan. 23. 09:06
 16/40 anonim ***** válasza:
93%
Ez egyrészt nem egèszsèges, másrészt csak te nem èrzed. Más érzi, csak ciki mondani. Volt ilyen kollégám. Simán tudta mindenki, hogy csak vasárnap fürdik. Hétfőn még nem volt gond. Pènteken már túl közel nem mentünk hozzá. A hajadon látszik is, ez nagy igènytelensèg. Ha ezzel nem tudod magad ràvenni, hogy össze súgnak mögötted, akkor semmivel. Esetleg ha valaki majd jelzi, hogy büdi vagy. Egyébként hiába tiszta a ruha, az is àtveszi a te szagod, valamint a házban is megreked. Tehát simán lehet büdös a fogason lógó kabàt is. Nem èrzed Kènyelmetlenül magad? Én Elkèpzelni sem tudnàm, hogy szinte havonta egyszer fürödjek.
2022. jan. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Gondolom a kollégád ténylegesen csak heti egyszer fürdött, én meg mint írtam, a hónaljamat, nemiszervet, hátsót, lábaimat megmosom, ha emberek közé megyek néhány naponta. Jelenleg nincs kollégám, itthonról dolgozom régóta. Ha haajövök valahona és kinyitom az ajtót nincs büdös nálam. A családomban egyébként mindenki napi szinten fürdik, tehát nem rossz példa, csak én vagyok ilyen, de senkinek nem mondom ezt el a környezetemben. Anyám egyébként elég kritikus, ő biztos szólna, ha büdös lennék. A hajamat azt mosom a kádba belógatva, egyébként nem zsírosodásra hajlamos. Rendezett hatást kelt, meg a ruháim is csinosak. Kényelmetlenül nem érzem magam, csak tudom, hogy ez nem normális vagy általános, ezért is kérnék tanácsot olyanoktól,akik naponta vagy gyakran mosakodnak, hogy hogyan tudnám magam rávenni, mi motiváljon, mert úgy érzem szeretnék ezen változtatni.
2022. jan. 23. 09:50
 18/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha érzed, hogy szeretnél változtatni, akkor tedd meg! Szerintem is kellene napi szinten zuhanyozni. Jelölj ki egy időpontot, ami a zuhanyzás ideje, és ne térj el attól. Esetleg jutalmazd meg utána magad valamivel, pl. egy kocka csokival. Csak ne felejts el fogat is mosni!
2022. jan. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
81%

Én is hasonlóan vagyok.

Csak annyi, hogy én 3 naponta mosom a fontos részeket, 6 naponta teljes tusolás+hajmosás.

Azért így, mert mindig ellenőrzöm, nem vagyok-e büdös, és de én komolyan 3.napig nem leszek az, ha használok stifet. Hajam meg 6.napon látszik, hogy csúnya.

Én amúgy így spórolok + felesleges dolgokat nem szeretem, nem érzem szükségét napi szinten szivaccsal végig tusolni magam.

Van olyan kollégám aki ezt csinálja, piros, száraz, durva a bőre.

Olvastam is, hogy az az egészséges, ahogy én csinálom, heti 2-3 alkalommal.

2022. jan. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
80%

En se szeretek zuhanyozni. No vagyok.47/N


De napi ketszer van alvaz mosas, nagy wc utan.

Labat is mosok heti tobbszor. Ahanyszor utcarol hazajovok.

Teljes zuhany mikor hogy,valtozo. Heti ,ketheti egyszer-ketszer-haromszor,mikor szukseges, csak akkor.


Ha bemegyek valahova, gyakran kinyitjak az ablakot...

Multkor ugy is kinyitottak, hogy pont elotte teljes zuhany volt es minden ruham frissen mosva... erdekes...de miert?...


A volt pasijaim szerint nem vagyok budos.

2022. febr. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!