Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 2009 óta hajnal 4-5 között...

2009 óta hajnal 4-5 között fekszem, és 11-dél között kelek, lehet idő előtti öregedés e miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

jelenleg 36 éves vagyok, de a halántékom már majdnem teljesen ősz, utóbbi 2 évben durván felkopaszodtam és nappal állandóan erőtlennek, fáradtnak, motiválatlannak érzem magam. Öregíthettem 12 év ilyen fordított életmóddal egy 20-25 évet a szervezetemen? Milyen krónikus állapotok kialakulását segíthettem elő ezzel az életmóddal? 2013 óta szorongásos pánikbetegségem is van, melyre azóta napi 4 x 0.25mg frontint ( nyugtató ) szedek, pszichiáter írta fel annak idején.


Köszönöm előre is a válaszokat.


36/F



2022. jan. 30. 14:05
 1/3 anonim válasza:
77%
Nem öregítheted magad ! A barátnőm már 30 éve reggel hatkor fekszik és délután kel fel. Nem öreg . Viszont előjöhetnek betegségek. A nőknél mellrák a férfiaknál nem tudom. Ne az öregedésre gondolj, hanem arra, hogy fiatalodsz !
2022. jan. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az őszülés és kopaszodás inkább genetika. Én évekig dolgoztam gyárban 3 műszakban, heti váltásban. Tehát az éjszakázás még rendszertelen is volt. Most 39 évesen nincs egy ősz hajszálam sem. De ez anyámmal, öregapámmal is így volt, 60 fölött sem őszültek. Valószínűleg én is ezt örököltem.
2022. febr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást, akkor valószínűleg közel 12 év ilyen életmóddal önmagában nem rövidíthettem 5-10-15 évet az életemből.
2022. febr. 27. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!