Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vérnyomás probléma vagy...

Vérnyomás probléma vagy pánik/szorongás? Vagy mindkettő?

Figyelt kérdés
8 napja minden nap többször mérem a vérnyomásomat. Átlagosan 115/75, pulzus 65-75. Azért kezdtem el mérni, mert a nap végére nyomást éreztem a fülemben, az orrom tövében és a fejemben, néha napközben is. Észrevettem, hogy leginkább akkor, ha rosszul tartottam a nyakamat, hátamat, szorongtam valami miatt, vagy sok ember között voltam. Egy hét után meg is nyugodtam a kapott vérnyomásértékek alapján. Aztán ma este hirtelen arra keltem éjjel, hogy magas a pulzusom, ettől elkezdtem szorongani és megmértem a vérnyomásomat, ami 140/88 volt 100-as pulzussal. 1 perc múlva már újra normális 116/78 volt,a pulzusom is normálizálódott. Eléggé bepánikoltam és az este hátralévő részében folyamatosan a szívemet hallgattam. Ez most mi volt? Éppen, hogy leraktam a 2 éve tartó kisebb nagyobb szorongásomat, megnyugodtam és erre ez történik. Valakinél volt hasonló, és hogyan kezelte?

2022. márc. 7. 12:43
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem csak pánik rohamod volt, de nem árt ha méregeted naponta 3x a vérnyomásod, és ha 140 felett mérsz akkor menj el kardiológiára. Ott kapsz egy 24 órás mérőt és kiderül, hogy kell-e kezelni vagy sem. Én egy éve így jártam, nekem ingadozott, és nem tudom hogy a szorongástól vagy mitől, de én is fiatal vagyok és sajnos szedem azt a sz@r gyógyszert rá, pedig minden nap jó a vérnyomásom azóta is, sőt.. sokszor alacsony inkább..
2022. márc. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!