Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől függ az, hogy egy rákos...

Mitől függ az, hogy egy rákos daganat fáj, vagy sem ?

Figyelt kérdés
Diagnosztizáltak nálam, tüdőrákot, agyi és mellékvese kéreg áttétekkel. De egyáltalán nincs fájdalmam. Családban volt két tüdőrákos is és az egyik nagy fájdalmak közepette hunyt el, míg a másik is igen rosszul volt. Nálam meg csak egy kis gyengeség van, aztán ennyi.
2022. szept. 10. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az áttétektől legfőképpen. Nagypapám is ebben szenved, neki csontáttét van. Alig tud menni, de erős, 80 éves, még nem adta fel. Küzd, reménykedik. 😭 Kemoterápiára nem reagált, így most immunterápiát kap, illetve sugarat kapott, de csak fájdalomcsillapítás miatt. Szerencsére még étvágya van, bár nagyon sokat alszik. Sajnos rajta nem tudnak segíteni, de reméljük még sok ideje van. A terápia függ a daganat típusától, bizonyos mutációkra már van speciális terápia. Ne add fel, főleg, ha van miért és kiért élned. Nehéz lesz, de van aki még éveket él vele, aránylag jó állapotban.

Sok erőt és kitartást a kezeléshez, reméljük sikerül legyőznöd!

2022. szept. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kaptam már én is sugarat meg kemó, de abszolút jól viselem, mintha semmi bajom sem lenne. Lehet, hogy a pszichétől is nagyban függhet, mert egyáltalán nem vagyok összeomló típus. Mikor megtudtam a rossz hírt, akkor is olyan jól aludtam, hogy a barátok is csak néznek. Azt mondják, hogy nem földi ember vagyok. :)
2022. szept. 10. 23:53
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamám testvére végig jól volt, utolsó napokban sem volt fájdalma, csak levegője nem volt. Ő 20 napig volt beteg, 21. nap hajnalban ment el, békésen elaludt. Vagyis onnan 21 nap hogy kiderült hogy beteg, előtte a doki szerint már évekig lappangott benne.

Nagypapám is ilyen, ő tartotta bennem a lelket, mikor kiderült. Neki hátfájdalma volt, covid után. Eleinte bizalodó voltam, sokáig javult az állapota, de mostmár romlik. Neki januárban derült ki, márciustól júniusig teljesen jól érezte magát, mostmár a csontfájdalmak miatt elkeseredett, illetve szinte egész nap alszik. De nem akar terhelni, pedig ha ismét megyünk a dokihoz, próbálok kérni sugarat, hátha jobb lesz, attól a múltkor javult kicsit..

Ő mondjuk mindig azt mondta, hogy az élet véges, el kell fogadni. De nekem ő van a szívemhez a legközelebb. Nagyon nehéz. De előtte erősnek kell lennem.

Jó egészséget kívánok Neked!

2022. szept. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!