Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez végbélrepedes lenne, vagy...

Ez végbélrepedes lenne, vagy valami más bél betegség?

Figyelt kérdés
A hasam 2 vagy 3 honapja korog de nem szo szerint a hasam hanem bal oldalt alul es nem tudom miért. Igy hat reggelente is hasmenésem van es este is mindennap, van mikor normalis a szekletem de az ritka. Aranyerem van es emiatt neha fajdalmas égető érzés fog el wc-zes kozben de nem veres a szekletem sosem.
2022. dec. 22. 23:57
 1/2 anonim ***** válasza:
66%
Igen, ez határozottan végbélrepedés egyik tünete. Azonnal orvos!
2022. dec. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Bal oldalt alul a leszálló vastagbél található. Ott már nem zajlik emésztés, hanem a colibacteriumok erjedéses-rothadásos folyamatokat tartanak fenn, ami gázképződéssel jár.


Talán valami miatt ezek a folyamatok intenzívebben mennek végbe emiatt a gázképződés is fokozott és ezt érzed "korgás"-nak.


Ez lehet nagyon sok mindentől, akár cöliákiától is, érdemes lenne felkeresni egy gasztroenterológust, főleg ha már 2-3 hónapja rendszeres a hasmenés.

2022. dec. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!