Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rettentően félek! A mentális...

Rettentően félek! A mentális betegségem is közrejátszhat?

Figyelt kérdés

Pár hete szúró érzésem van kakilás közben. Először nagyon bepánikoltam, utána a külső aranyeremre gondoltam. De attól is nagyon rettegek, hogy végbélrepedésem van. Egyéb panaszom (pl. vérzés) nincs. Tegnap vettem Reparon kenőcsöt, de rettegek, hogy nem fog hatni.


Jövő hét hétfőn megyek pszichológushoz a klinikai szorongásom miatt. Nem tudom, ez mennyire befolyásolja az egész dolgot, de minden napomat a folytonos rettegés és félelem tölti ki. Már enni is alig eszem, egyszerűen annyira „foglalkoztat” a dolog. Szörnyen félek!



2022. aug. 2. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell rettegni tőle, ettől sokkal durvább betegségek is vannak, még ha akár a legrosszabb kimenetről is van szó, hogy végbél sipolyod van az is könnyen gyógyítható. Valószínüleg csak a papír vagy egy keményebb széklet kidörzsölte. Próbáld meg azt hogy WC papír helyett, inkább mosod. Esetleg tapintsd ki kézzel hogy kívül vagy belül van, illetve ha nagyon nem múlik egy hét mulva sem, nézesd meg proktológussal. Attól sem kell parázni, ez a munkája, nem kell szégyellősködni.
2022. aug. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
76%
Az aranyérhez nem értek, de a szorongással kezdeni kell valamit, nem szabad rettegésben, félelemben élni. Be kell állíttatni egy jó gyógyszert szakorvossal, ha más nem segít.
2022. aug. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, a mentális problémád ezt bizony nagyon is befolyásolja. Nem tudom, mennyire nyugtat meg, de nem is vérzel, és ezek a problémák, amik ilyen tüneteket okozhatnak, nem veszélyesek, gyógyíthatóak. Próbálj inkább erre gondolni.
2022. aug. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak nézkélődtem a neten (amit tudom, hogy nem szabadott volna), és azt írták, hogy ez akár a rák jele is lehet. Alapból mindig attól rettegek, hogy rákos vagyok (mostanában a vastagbélrákra állt rá az agyam), annak ellenére, hogy nagyon egészségesen élek. Növényi étrendet folytatok, megfelelő vitamin mennyiséget viszek be a szervezetembe, eleget iszok, és mozgok is.
2022. aug. 2. 19:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Tényleg nem szabad ilyenek után olvasni, mert kb. mindenről írnak valami hasonlót, hogy akár valami nagyon rossz jele is lehet.
2022. aug. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!