Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen érzés a szívnél?

Milyen érzés a szívnél?

Figyelt kérdés
Milyen érzés ha valakinek "szívremegése" van? Odateszi a kezét a szívéhez és érzi hogy nem dobog hanem remeg? Vagy hogy kell elképzelni? Meg milyen tünetek vannak még mellette?
2023. febr. 5. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Ûdvözöllek! A pitvarlebegés és pitvarremegrés igen gyors elektromos kisûlés, ami a pitvar összehùzòdàsàt rendkivûl gyorssà teszi, s ezzel a kamràkat a normàlisnàl gyorsabb és kevésbé hatékony ôsszehùzòdàsra készteti. Ez a kòros ritmus felléphet alkalmanként, de àllandòsùlhat is.
2023. febr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ebből nem sok mindent tudtam meg. :(
2023. febr. 5. 21:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Fizikailag érzed hogy mintha remegne a mellkasod, a szívednél. Nem kell odatenni a kezed, megérzed. Pillanatra elakad a lélegzeted, amikor érzed, hogy megremeg a szívednél. Én azt megérzem, amikor egy dobbanás kimarad, aztán gyorsabbat ver többször, meg így összevissza. Olyankor visszatartom a lélegzetem vagy köhögök, ez helyrehozza a ritmuszavarom. Hidd el, megérzed, ha van ilyesmi problémád.
2023. febr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Huh es az nem veszelyes?
2023. febr. 6. 23:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól függ pitvari vagy kamrai stb, de egy 24 órás ekg sokat elárul, az a biztos. Például egy sima extraszisztolé nem veszélyes, csak kellemetlen érzés. Ha kamraremegés van, az már életveszélyes állapot.
2023. febr. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nekem juliusba volt 24h holter ekg. Azt mondta az orvos semmi elteresem nincs.


Am jarok futni 2-3 naponta 5-6 kmert

2023. febr. 6. 23:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó eséllyel nem lesz gond, időnként javasolt több más szűrővizsgálattal együtt a szív ekg-zása is, de ha nem volt szívbeteg felmenő a családban, ötévente elég. Ha volt, akkor kétévente javasolt. 40 éves korig legalábbis, utána lehet gyakrabban. Bármi olyan jellegű szívritmuszavar lenne, egyből megérzi az ember.
2023. febr. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Akkor volt 24h holter. Sima ekg, szivultrahang meg terheleses ekg. Minden rendben volt! :)


Nem volt családba szívbeteg szerencsére :)


24 F vagyok 172cm 73 kg

2023. febr. 6. 23:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor 2027-ben elég lesz a következő kardiológiai vizsgálat:) (ha nincs panasz persze)
2023. febr. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!