Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Akik régóta munkanélküliek,...

Akik régóta munkanélküliek, hogy bírjátok lelkileg? Egyáltalán hogy lehet?9

Figyelt kérdés

Már jó ideje nem tudok elhelyezkedni. Millió helyre beadom az önéletrajzom, jó ha behívnak 1-2 helyre, ott is "majd" értesítenek, azóta is... Lelkileg nagyon megvisel, de már úgy érzem ennek már egészségügyileg is lett hatása. Hogy lehet ezt a kudarcot elviselni?

Volt párom is állandóan emiatt piszkált, mert szerintem miattam nem haladunk előre, folyamatosan ezt hallgattam tőle. Mintha én tehetnék róla.

Itt vagyok 30+ és az életem egy csődtömeg...


2023. márc. 25. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi a végzettséged, milyen szakma? Nem lehetne elindulnod valami rokon irányba, ahova nagyobb eséllyel vesznek fel? Sajnos nem minden diploma ér annyit bizonyos munkakörökre, mint azt reklámozzák. :/
2023. márc. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mondok egy példát; Magyarországon jelenleg kb. Nincs hol felnőtt pszichológusnak tanulni. Ahova keresnek embert, ott gyerekekkel kell foglalkozni. Szánalmas.
2023. márc. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. Kereskedelmi, de nincs benne tapasztalatom. Jelentkeztem már gyári munkásnak is, kérdés van tapasztalatom, nincs.

Amiben eddig dolgoztam abból kevés meghirdetett van, de ott is túl jelentkezés van.

2023. márc. 25. 22:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Melyik városok jöhetnek szóba? Raktári munka érdekel esetleg?

Errefelé sok pénztárost, kasszást keresnek jó fizetéssel, akár részmunkaidőben is, és nem kell végzettség, mert belsős képzés/betanítás van. Ugyanígy árufeltöltő, pékségbe eladó, és van itt egy multi is, ha minden kötél szakad, oda is mehetsz egyszerű betanított munkára.

Nyelveket beszélsz esetleg?

2023. márc. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdéseket, de a feltett kérdésem nem erre irányul, hanem a lelki részére.
2023. márc. 26. 07:06
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös:


Nem belenyugodni kell a munkanélküliségbe, és módot keresni az elfogadására, hanem munkát találni és elhelyezkedni. Így lehet. Normális emberek így csinálják, hiszen pénzből élünk, senkit sem tartanak el, és senki sem akar hajléktalan lenni, vagy másokon élősködni, esetleg segélyekből élni.


A munkanélküliség egy stresszes állapot, amit nyilván mindenki nehezen visel, de aktívan tenni kell ellene, figyelni és kapni a lehetőségeken. Pozitív hozzáállás.


Lelkileg könnyebb, ha a sok szabadidődet önfejlesztéssel töltöd, olvasol, sportolsz, próbálsz többet megismerni a világból. Így addig sem toporogsz egy helyben.

2023. márc. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt nehéz megszokni én 2 éve vagyok munkanélküli nehéz főleg a magányosság része.
2023. márc. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Voltam munkanélküli többször is. Az eredeti szakmámat imádtam, de annyi megaláztatást kaptam, hogy nem érte meg az erőfeszítést. Ez egy örök fájdalom.

2023. márc. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!