Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy bírjátok a hosszantartó...

Hogy bírjátok a hosszantartó munkanélküliséget lelkileg?

Figyelt kérdés

Miért nem lehet munkát találni nőként? Hiába adom le az önéletrajzot még válaszra sem méltatnak. Miért? Több szakmám is van, gyakorlat is, akkor miért nem kellek sehová? Nem fér az fejembe. Ha be is hívnak végre valahová, akkor ott is túl sokan vagyunk az álláshelyre. Miért nincs munka????? Mi lesz így az emberrel? Se tb, se nyugdíj :( Se semmi élet. Hogy lehet ezt bírni épp ésszel?


33/n



2014. nov. 13. 10:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Tudom milyen ez..... :( elkeserítő...
2014. nov. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nézd, borzalmas az is, hogy éveim mentek el az iskolákra, és az hagyján hogy évek mentek el még pénz is ment rá, teljesen fölöslegesen! Semminek érzem magam. Aki tud az menekül ebből az országból, de akinek nincsenek kapcsolatai azokkal mi lesz? Kérdem én sokunkkal mi lesz, ha nem jön össze semmi?
2014. nov. 13. 11:54
 3/21 anonim ***** válasza:
39/n vagyok. Én is pont így vagyok, nekem 2 diplomám van, 2 nyelv felsőfokon. Egy-egy álláspályázatra (ahova pályázok) 500 másik hasonló kvalitású ember is pályázik. Szinte esély sincs, h interjúra bejussak, ha nagy ritkán mégis, akkor is mindig van nálam olcsóbb, jobb, protekciósabb, fiatalabb stb....Soxor a szemebe kapom, hogy csak 30-35ig keresnek nőt, én 39 évesen már öreg vagyok. Anyukám tart el a kisnyugdíjából.Érdemes volt tanulnom. :-( Bár nekem már van 16 év munkaviszonyom.
2014. nov. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön azért könnyebb munkát találni. Tudomásul kell venni a jelenleg gazdasági helyzetet. Ebben az országban nem lesz változás még 20 évig biztos, sőt szerintem rosszabb lesz. Érdemes országot váltani.
2014. nov. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Borzalmas. Kevés már a 2 diploma is... Erre sincs szó.


Hidd el külföldön sem könnyebb a helyzet, ha nincs kapcsolatod! Rengetegen jöttek haza elkeseredve! Angliában is és Németországban is megnehezítették már a munkához jutást külföldieknek. Ha nincs olyan magas szakmai végzettséged, hozzá a szakmai nyelv + nem vagy elég fiatal, nem kellesz oda sem.

Nekem az ismerőseim 98%-a, akiknek van már családjuk munkájuk, mind kapcsolatoknak, rokonoknak köszönhetik, mármint a munkát. De ha nincs munka akkor nincs semmi. Se pénz, se egzisztencia, se párkapcsolat, se család. Kérdem én, így mi értelme van az életnek??? Mi az értelme? Ez csak vergődés. Mi a megoldás? Nekem is van egy alap angolom, de mit érek vele? Semmit. Ami munkákat kínálnak nagy lehúzásról szól, vagy munkaszerződés nélküli, az megint csak átverés és itt ki is fuccsol a dolog.

2014. nov. 13. 13:36
 6/21 anonim ***** válasza:

"Borzalmas. Kevés már a 2 diploma is... Erre sincs szó."


Vagy épp túl sok. Én meg túlképzett vagyok. Sok helyen képzettebb lennék, mint a saját leendő főnököm, így félnek, h kitúrom őket, így fel sem vesznek.Valóban, az én ismerőseim is vagy maszekolnak vmit, vagy protekció, ismerős útján dolgoznak, vagy hiányszakma miatt (IT) könnyen el tudtak helyezkedni. Nekem viszont se protekcióm, se vállalkozni nincs pénzem, se nem hiányszakmás a diplomám. Nagyon nehéz pénz nélkül. Éhen nem halok és anyu lakásában is elvagyok, de ruhát, cipőt, egyebet venni...semmit...:-(

2014. nov. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Igen, tudom. Ugyan ez. Csak nekem már a szüleim se élnek, édesanyám 2 éve halt meg áttétes daganat... Nem is részletezem. Családtagok közül 1 van, akire számíthatok de ő is hasonló helyzetben, mint én. Nincs protekciónk, nincs családtagunk, senki nem tud segíteni. Amíg kitart a tartalék addig elvagyunk, aztán amit tudunk eladunk, ha így megy tovább, hogy mindenhol semmibe veszik az embert akkor meg tényleg lehúzhatja az ember a rolót.

Ugyan úgy vagyok, mint te. Én sem tudok semmit venni évek óta, csak ha nagyon muszáj. És most már a buszon a bliccelést sem lehet eljátszani, így a munkaügyi kp.-ba se megyek be, bár ők sem segítenek előre! Úgy érzem sokszor, hogy nincs szükség rám ebben a társadalomba, mert tök mindegy mit csinálok, nem kellek sehová. Miben bízzon az ember???

2014. nov. 13. 14:54
 8/21 anonim ***** válasza:
csodában! Hátha...vmi egyszer bejön nekünk is!
2014. nov. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
33%

Szia. Létezik gondviselés. Ha valaki Istenhez fordul segítségért. Mert rájön, hogy önmaga kevés adott probléma megoldásához. Ezt viszont komolyan kell venni, mint életváltozást, hogy Istent és tanításait is figyelembe veszed az életedben.

Olvass bele a Zsoltárok könyvébe, egy egy zsoltárt, megérted mi a hit és az Istenben való bizalom.

Jézus is tanította a gondviselést:

Mát.

6,31 Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

6,32 Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

6,33 Hanem keressétek ELŐSZÖR Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

6,34 Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.


Tehát ELŐSZÖR keresni kell Istent, hozzá kell fordulni, magunkba szállni, belátni, hogy egyedül nem megy. Természetesen a gondviselésen nem azt értem, hogy várjuk a sült galambot. Hanem azt, hogy magunk is megteszünk mindent, ami tőlünk telik.


Nekem megváltoztatta 180 fokkal az életemet, hogy rájöttem, van gondviselés, nem a vak véletlen irányítja a sorsodat, HA Istenhez fordulsz segítségért.

Zsolt.

„9,11 Azért te benned bíznak, a kik ismerik a te nevedet; mert nem hagytad el, Uram, a kik keresnek téged.”


Érdekességként, egy Zsoltárok könyve:

[link]


keress rá a keresőben (CTRL+f) a „bíz” szóra..

2014. nov. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Szia!


Jaj, hagyjuk már ezt az Istenes dolgot! Mindig ezzel állnak elő, amikor gőzük nincs arról milyen értelmes tanáccsal, válasszal álljanak elő. Bírom mior a szerencsétlen hajléktalannak is odaböfögik, majd Isten megsegít, mert Isten szeret. Hát persze, csak hogy nem a Mennyországban járunk, hanem a Földön, amit Isten teremtett és nem azért, hogy majd munkát teremtsen, meg a társadalmi problémákat megoldja. Attól nem lesz az életszínvonalam jobb, hogy morzsolgatom kezeim meg imádkozom, meg ostyákat nyammogok, meg valami vörös löttyöt iszogatok. Elegem van ebből, sehova nem vezet, te meg ezt hidd el! Ez nem így működik, hogy Bibliát olvasok, meg Evangélitzálok azt majd lesz valahogy, nem számít semmi. Mindegy.

2014. nov. 13. 23:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!