Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Lelkileg hogy fogom tudni...

Lelkileg hogy fogom tudni feldolgozni, hogy magányos munkanélküli fiatalként mostmár súlyos krónikus beteg is lettem? Van köztetek hasonló beteg fiatal?

Figyelt kérdés
Pár napja bechterew-kórt diagnosztizáltak nálam ami egy komoly autoimmun betegség. Életem végéig szúrni kell magamat és lehet hogy más krónikus társbetegségek is lesznek. Enélkül is baromi nehéz lett volna az életem mert nincsenek barátaim/barátnőm és munkahelyem (pár hónapja diplomáztam de már akkor se tudtam elhelyezkedni pláne ezután) de a betegség brutálisan le fog korlátozni, mert a terápia miatt külföldre se mehetek majd dolgozni ha itthon nem lesz munkahelyem (anélkül meg nem tudom fizetni a tb-t ami támogatja a kezelésem). Szóval baromira félek, hogy egyedül mozgásszervi kínok között tolókocsiban az utcán fogok meghalni. A koronavirus ráadásul így annyira veszélyeztet mint egy lerobbant idős embert emiatt pedig egy genetikai hulladéknak érzem magam napok óta és céltalanul tv-t nézek olykor pedig az ablakon kinézve látom a boldog egészséges fiatalokat az utcán kerékpározni és eluralkodik rajtam a depresszió, mert többé már sose leszek olyan egészséges mint ők. Van köztetek hozzám hasonló krónikus beteg fiatal?

2020. ápr. 26. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
9%

Mik voltak az első tüneteid ami amiatt megvizsgáltak? Mennyi időd van még addig ameddig rosszabb lesz a helyzet?


Nem tudod emiatt leszázalékoltatni magad? Akkor lesz pénzed, és nem kell dolgoznod.


Én amúgy életstratégiát váltanék. Nincs vesztenivalód. Bármit megtehetsz. Persze attól még nem kell bankot rabolnod, krváznod, meg ilyenek. De most gpndolj bele, mindenki meghal, és egy csomó ember nem is csinál érdemben semmit. Még csak nem is szeret élni. Meg valahol felszabadító, hogy tudod, h van mondjuk 1 éved, és akkor tényleg nem fogod elpazarolni az időd.

2020. ápr. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Arnold901005 ***** válasza:
100%
Jelen. Szintén komoly immunbeteg vagyok, bár én nem estem miatta bele a depresszióba, szóval ebből a szempontból könnyebb a helyzetem, de megértelek. Talán az idő neked is fog segíteni, hogy a kezdeti sokkból felocsúdva el tudd majd fogadni a helyzetet, már amennyire el lehet az ilyesmit. Kitartást és erőt kívánok!
2020. ápr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1: 4 éve 23 évesen kezdődtek derékfájdalmak és 2 évente mindig előjött úgy hogy volt amikor nem fájt. A leszázalékolás kb semmit nem ér mert még nem dolgoztam és ha le is százalékolnának (semmi esély) akkor is nevetséges összeget kapnék amiből éhenhalni se lehet.
2020. ápr. 27. 13:58
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Bevallom, nagyon meghatott a történeted. A kérdésedre a jövő fogja eldönteni a választ.Lehet, hogy ez egy isteni próbatétel?Netán ha a keleti vallások felől kozelitem meg, akkor előző életek felgyülemlett karmikus adósságainak megfizetése? Nem tudom. Csak példákat tudnék mondani olyan emberekre, akik súlyos testi fogyatékossággal is úgymond meg tudták valósítani önmagukat és boldog, elégedett emberek lettek. Első menetben talán Nico Vujicic videók nézését javasolnám. Ismeretlenül is erőt, kitartást és szerető embertarsakat kívánok Neked a próbatételek elviseléséhez.
2020. ápr. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Sorstársként (más betegség de hasonló helyzet és gyógyíthatatlan) azt tanácsolom hogy minnél hamarabb keress meg egy pszichiátert! Ne pszichológust. Tudom, hogy gáznak hangzik de hidd el hogy nagyon sokat segíthet. Én a diagnózisom után akkora depresszióba estem és olyan pánikbeteg lettem, hogy még amikor lett volna pár évem élni, akkor sem léptem ki a házból. Utólag már nagyon bánom hogy nem használtam ki azt az időt. Jó lett volna kipróbálni a csajozást (utólag még annak is örülnék ha visszautasítanának ami miatt sokan picsognak ezen az oldalon), elmenni egy fesztiválra, egy focimeccsre. Most már nem tudom megtenni ezeket a dolgokat, te ne járj így, ne ess depresszióba! A döntés a tied, ez csak egy jótanács.


((Privátra nem tudok senkinek válaszolni))

2020. máj. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5: Megkérdezhetem milyen jellegű betegséged van? Szintén krónikus mozgásszervi? Mert ha nem attól még lehet rendes életet élni.
2020. máj. 6. 11:52
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok: fiatalkori sztrókot követő súlyos idegrendszeri probléma, ami kihat a mozgásra is, de gyakran vagyok emiatt kórházi ápolás alatt, ágytálazva, stb.
2020. máj. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia,


Teljesen át érzem amit írtál. Én is beteg vagyok, szintén autoimun begegség(SM). Nekem is fiatalon derült ki, 23 évesen. Sajnos még mindig nem tudom elfogadni és szerintem soha nem is fogom. Tönkre tette az életem, senkinek se kívánom.


Jelenleg jól vagyok, bár van amikor fáj itt-ott..ha ennyi fájdalom lenne a további éveimben, akkor elégedett lennék de hát kitudja mi lesz.

Én voltam mindenhol pszichológus stb. de nem segített. Külföldre mentem az se.

Jelenleg itthon kaptam munkát, legalább lefoglalom magam és telik az idő.

Egyedüli szerencsém a családom aki mindenben támogat. Viszont nem látom magam kapcsolatban és már a baráti társaságot is kerülöm..


Vannak jó napjaim amikor mindenért hálás vagyok. Ha kevésbé fáj valamim, ha sportolhatok és egészségesen étkezek, állatkáim szeretete, család, nézek egy jó filmet/sorozatot..sétálok és a pár barátnőm akiket még nem zártam ki az életemből. Minden apró dolog. Vannak viszont napok amikor csak sírnák és utálok mindent és mindenkit. Na ezek viszont kemény napok. Ilyenkor úgy próbálok kijönni, hogy a STRESSZ nekem csak árt és most is rossz de mégrosszabat teszek magammal.


Nekem pl. mindenki tud erről. Az egész város és én sem titkolom, ez van, próbálom kihozni a legjobbat. Volt eddig fiú akit annyira nem érdekelte ez de ha rosszabbra fordulna a dolog lehet nem így gondolnák. Én valahogy úgy érzem nem szabad megtennem ezt valakivel, magamhoz láncolni valakit főleg egy egészséges embert. Fura tudom de nem akarom senki életet megnehezíteni.


Leírtam nagy vonalakban az én esetem. Jelenleg te, hogy vagy? Azóta eltelt egy kis idő. Érdekel, és a lelki része is. A többiek is válaszoljanak ha van kedvük, akár privátban is..

2021. jan. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!