Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Amikor elkap ilyen szezonális,...

Amikor elkap ilyen szezonális, időszakos depresszió miért leszek rohadt lusta, motiválatlan?

Figyelt kérdés

Vannak szorongósabb időszakaim, most ezek kezdődnek végre rendeződni, de mindig vannak ilyenkor hullámvölgyeim.


A legnagyobb gondom vele, hogy rohadt lusta leszek és motiválatlan. Ki tud zökkenteni a ritmusomból is.

Pszichológusom javaslatára direkt vezetek rövid bekezdésekbe szedve naplót.

A héten a hét elején voltam aktív, most egy 3-4 napja szinte semmit sem csináltam.


Olvasni se olvastam, házimunkát is hanyagoltam, sportolni / kikapcsolódni se voltam a házon kívül.


Az a durva, hogy ilyenkor nem az van, hogy csak elkezdeni nehéz, hanem mondjuk elmegyek sétálni és már 3 perc után olyan tehernek érzem - hozzátéve kedvem sincs hozzá, mintha maratont kéne lefutni.


Ilyenkor csak aludni van kedvem, de hiába alszok 12 órát utána is fáradt vagyok. Aztán van, hogy eltelik 1 hét és elmúlik az egész.


Most például szerintem az időjárásváltozás hozta elő a szorongásom vele ezt az egészet is.


Más is van ezzel így? Van rá valami megoldás?

Nálam az a gond, ha nagy nehezen erőt is veszek magamon akkor is 0 kedvvel csinálom meg. De lehet a nulla még sok is, inkább mínusz.. :D


2023. aug. 31. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Jót tenne, ha szednèl B vitamin komplexumot, abból is a forte illetve az erôsebbiket Gyógyszertárban lehet kapni.
2023. szept. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kezdj el futni vagy edzenk. Hidd el, hogy kizökkent. Felszabadít egy csomó boldogsághormomt. Tudom,hogy szar elkezdeni, meg nehéz, meg nincs kedved, de utána jobb lesz sokkal. Ne gondolj semmire,csak csináld. Kicsit kitágít.
2023. szept. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!