Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha valaki vérszegény és...

Ha valaki vérszegény és amellett még sovány, eleve gyenge fizikumú, akkor annak élete végéig szenvednie kell azzal ami másnak normális az életben?

Figyelt kérdés

Jelenleg nagyon durván depressziós is vagyok és azóta érzem hogy képtelen vagyok csinálni az életet


Már óvodából vannak emlékeim hogy kb ajuldoztam mikor reggel 6-kor kellnem kellett

Általános iskolába már egyedül keltem, de akkor is szo szerint rosszul voltam reggel

Gimiben már csak 7-kor kellett kelnem de egyszerűen nem tudom leírni azt a fizikai fájdalmat amit éreztem 4 évig, volt hogy vissza is aludtam és rengetegszer elkéstem..

így utólag most hogy egy ideje már beteg szabadságon vagyok fel sem fogom hogy hogy tudtam 19 éves koromig minden nap fél 6 és 7 között felkelni


Emellett sosincs energiám, bulizni sem tudtam soha úgy mint a velem egyidősek

Munka után azon kívül hogy fekszem otthon nem tudok mást csinálni


Emellett a bőröm szürke, a szemem alatt sötét karikák...


Ez mind a vérszegénység miatt van meg eleve sovány voltam mindig is.

És volt hogy szedtem vastablettát, nem sokat javított


Ez már így marad örökre?



jan. 30. 16:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is ki kellene vizsgálni, mi miatt vagy vérszegény, utána meg rendbehozni.

A soványságon meg lehet segíteni megfelelö étrenddel (nem zsír meg cukor!), és aktív sporttal, ami a depresszió ellen is jót tesz.


Ha csak ülsz és sajnálod magad, abból nem lesz semmiféle eredmény, el kell kezdeni valamit.

jan. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

És neked ennyi idő alatt sem jutott eszedbe egy teljes kivizsgálás, csak várod, hogy minden magától rendbe jöjjön???

Bocs, erre nem lehet mit mondani.


Ha gyengélkedek, orvoshoz megyek, vérkép, etc, a depressziómat pedig kezeltetem, nem sajnáltatom magam, mert arra senki sem kíváncsi.


Írom ezt egykori anorexiás-depressziósként.

febr. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam óvodás korom óta fizikai fájdalom a reggeli kelés

Azóta csak egyre rosszabb

Voltam vérvételen, onnan tudom hogy vérszegény vagyok. Anyám is az

Mondtak hogy szedjek vasat

Ennyi

febr. 1. 23:12
 4/16 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom nem értelek

El kell menni az orvoshoz igen írtad "szedjél vasat" ha nem segít akkor vissza kell menni basszus

Ha ugyanazt mondja mint addig akkor meg keress másik orvost otthon ülni és várni a csodát az nem opció


Ja hogy válaszoljak is igen így marad örökre ha nem teszel ellene semmit

febr. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

De pont ezt mondom hogy a vashiany és a vérszegénység genetikai dolgok

Egész életemben ilyen voltam

Amióta súlyosabb lett a depresszió azóta már nem csak alig tudok felkelni hanem szó szerint nem

Meg mivel nem tudok dolgozni egy ideje azóta sporolnom kell nagyon a kaján főleg ilyen árak mellett

Milyen opcióm van így? Semmilyen

febr. 1. 23:35
 6/16 anonim ***** válasza:

Érdekes azt hogy óvodás kortól a gimis évekig leírtad a korai kelés fájdalmait amit el is hiszek de azt hogy genetikai vérszegénységed van azt nem

Annak van vagy 10 fajtája gondolom a tiéd gondolom a genetikai vashiányos vérszegénység

Itt csak ismételni tudom magam

Menj orvoshoz mivel azt írod súlyosbodott

febr. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

De ba**us, ha már ovis korodba is ilyen sz@r állapotban voltàl a szileidnek sem jutott eszükbe, hogy kivizsgáltatom a gyereket, merg ajul elfele?

Bocsi, de az előttem szólókhoz csatlakoznék. Miből gondolod, hogy itt megkapod a vàlasz meg a segítséget a betegségedre?

Itt az emberek sajàt tapasztalataik után tudnak TANÁCSOT adni.

Én azt tanàcsolom, hogy iszonyat sebességgel menj dokihoz, mondd el, amit itt leírtàl.

Eleg nagy az esély, hogy valami autoimmun betegség miatt felszívódasi zavarod lehet. Sajnos ezek miatt a depresszió is kialakul/súlyosbodik. Úgy értelmeztem még elég fiatal vagy. Nem akarhatod úgy élni az életed, hogy egy "semmi" vagy.

Hétfőn szépen cipő, kabàt és iràny a doki. Nagylabor, vizelet, góc kutatás, gasztoenterologia. És lehet pl egy gluténérzèkenység és egyszerű lesz a megoldàs, nem ehetsz olyat, amiben sikér van. Rendbe teszed a vasadat meg a vitamin háztartásodat, elmész pszichológus/pszichàzerhez és mikor elkezdessz gyógyulni meglàtod nem is olyan szar az a tyúksza**os élet...

Szedd össze magad!

(Ha még januàr óta ezt nem lèpted meg)

Ha csak bent sajnàlod magad, hogy szarul vagy meg sovàny.. stb azzal nem jutsz előre.

Tudom azt gondolod egyszerű ezt így leírni, de jàrtam a cipőben és azt tettem, amit leírtam. Jól vagyok, nevetek, élem az èletem!

febr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Vashiány ellen Sorbifer durulest szedjél, de ne várd, hogy pár nap alatt rendbehoz.

Depresszió miatt pszichiáterhez menj, de leginkább vasfegyelemmel és akaraterővel tudod magad rendbehozni.

Lustaság ellen a legnehezebb ellenszert találni.

Genetikai vérszegénység a lehető legkevésbé valószínű, akkor már lenne ilyen a családodban.


A nagy kérdés, hogy sajnáltatni akarod magad egész életedben, vagy valóban tenni akarsz magadért?

febr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

8-nak igaza van!

Munt, ahogy itt mindenkinek!

Segged szedd fel!

febr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

7 egyrészt gyerekként még nem tudtam elmondani hogy nem vagyok jól, másrészt az apám egy pszichés beteg barom, azt sem tudja hányadikan van elseje, ő semmit nem csinált velem, a nagyszüleim neveltek javarészt


Nyilván ezzel senki nem csinál semmit, mert mindeki csak ráfogta arra hogy gyenge fizikumu vagyok meg lusta... miközben a poklok poklat éltem meg minden egyes 6:30as kelésnél

Voltam már vérvételen, ott már kiderült a vérszegénység... ennyi

Ha meg autoimmun betegségem lenne az már ennél is súlyosabb lenne

Eddig eleltem valahogy, akkor lett ennyire súlyos mikor a vírus miatt végleg tönkrementem és raszoktam a xanaxra

Orvosra nincs pénzem és nem államira sem...

nem sajnáltatom magam hanem csak tanácsot akartam kérni


A gluténnel nincs gondom mert akkor menne a hasam, az meg sosem volt probléma

Egyszerűen vérszegény vagyok és mellé meg szorongasos depressziós

És de már elég idős is vagyok, 30 éves

febr. 28. 03:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!