Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Itthon mérem jó a vérnyomásom...

Itthon mérem jó a vérnyomásom ha orvos méri akkor magas, miért?

Figyelt kérdés
Sosem volt baj a vérnyomásommal sportoltam is mindig most kondizok ,igaz hagytam ki pár hetet, de kellett menjek orvosi vizsgára és mértek egy vérnyomást 153/75 volt és a pulzusom 64 körül, haza jöttem már 120/77 volt és a pulzusom ugyan annyi kb, mi lehet ez? Lehet tényleg van probléma a vérnyomásommal? Pszichésen sajnos nem vagyok stabil, ideges, stresszes szoktam tudat alatt lenni
márc. 19. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy magának a mérésnek a tényétől izgulsz. Jó lenne, ha úgy mérnék a rendelőben, hogy relatíve nyugalmas környezetet teremtenek. Az is segíthet, ha nem rögtön a vizsgálat elején, hanem a végén mérnek. Szinte biztos, hogy ha egy más után többször megmérik (fél perc szüneteket tartva a mérések között), akkor a másodiktól kezdve egyre kisebb értékeket fognak mérni.
márc. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fehérköpeny szindróma:


[link]

márc. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg fehérköpeny-magasvérnyomás és nem probléma. Mérd rendszeresen otthon és vigyél vérnyomásnaplót az orvoshoz. Ha ezzel nem elégszik meg, akkor 24 órás vérnyomásmérést javasolhat, ott ki fog derülni, hogy otthon normális és nincs semmi probléma.


Vagy esetleg a mérőd rossz? Vidd el az orvoshoz és mérd meg te a sajátoddal, ő utána mérje meg az övével, hogy ugyanaz jön-e ki. Így ki tudjátok zárni, hogy a mérővel van probléma.

márc. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
100 ból 99 embernél így van.
márc. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer feltették a holtert, mert 170 volt a vernyomasom orvosnal. Abban a pillanatban, ahogy kitettem a kórházból a lábam, átlagosan 120/60 volt egész nap. Majd amikor másnap vittem vissza magamon még mért egy utolsót ami közel 160 volt. Nem tudok mit csinálni, ez van. Orvos is csak legyintett. Ez van.
márc. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!